IMAGES FOR IMAGES, Artists for Tichy – Tichy for Artists - Prodloužení výstavy do 18.8.2013

Tisk Email

GASK – Galerie Středočeského kraje, Kutná Hora: Unikátní výstava současného mezinárodního umění, která přestavuje ojedinělou sbírku děl umělců z celého světa, je k vidění v Kutné Hoře již od dubna. Pro velký zájem obdivovatelů současného umění a vzhledem k vzrůstajícímu počtu návštěvníků v Kutné Hoře, bude výstava prodloužena až do 18.8.2013.

Výstava IMAGES FOR IMAGES, Artists for Tichy – Tichy for Artists představuje více než 500 děl od více něž stovky českých i zahraničních umělců. Vystavovaná díla jsou součástí sbírky nadace TICHY OCEAN, jejíž ředitel, Čechošvýcar Roman Buxbaum, získává díla umělců výměnou za fotografie kyjovského rodáka Miroslava Tichého. Miroslav Tichý, který nestál o publicitu a veřejné uznání odmítal prodávat své fotografie, výměně za díla ostatních umělců se však nebránil. I díky tomuto osobnímu postoji se stal velice oblíbeným mezi umělci z celého světa.

Na ploše více jak 2000 m2 můžete spatřit díla umělců celosvětově známých, ale i těch, kteří si místo na poli současné umělecké scény teprve hledají. Mezi nejvýznamnější umělce patří například Richard Prince, Marc Quinn, Alex Katze, Thomas Ruff nebo Lawrence Weiner. České umělce zde zastupuje Zbyněk Baladrán, Jiří David, Jitka Hanzlová, Krištof Kintera, Eva Koťátková, Jiří Kovanda, Helena van der Kraan, Dominik Lang a Václav Stratil.

Orientovat se na současné mezinárodní umělecké scéně pomůže návštěvníkům rozsáhlá odborná publikace s texty kurátora Zdenka Felixe a autorů - Bazona Brocka, Noemi Smolik, Cory Waschke a Romana Buxbauma, která zároveň slouží jako průvodce výstavou.

Prodloužením této unikátní výstavy dáváme návštěvníkům šanci užít si výstavu v poklidném období prázdnin a spojit ji s výletem do Kutné Hory, která vybízí k návštěvě mnoho dalších zajímavých míst.

INFORMACE PRO NÁVŠTĚVNÍKY:

IMAGES FOR IMAGES, Artists for Tichy – Tichy for Artists

7. dubna – 18. srpna 2013

GASK – Galerie Středočeského kraje, Barborská 51–53, Kutná Hora

Úterý – neděle, 10.00–18.00

VSTUPNÉ:

Dospělí                       220 Kč

Rodinné vstupné         300 Kč

Senioři, ZTP a studenti do 26 let 50% sleva

Vstupenka na výstavu IMAGES FOR IMAGES, Artists for Tichy – Tichy for Artists slouží zároveň jako vstupenka do celé galerie a na všechny výstavy dle aktuálního výstavního plánu.

Kontakt pro novináře: Bc. Petra Bartušková

Mob: +420 725 607 396, Email: bartuskova@gask.cz

Hledání členů

VYPLATÍ SE VÁM ČLENSTVÍ V ACK ČR?
SPOČÍTEJTE SI TO!

Máte nějaké dotazy nebo zájem o členství?Napište nám na info@ackcr.cz

 

Chcete dostávat nabídky na semináře ACK ČR?
Napište nám na ackcr@ackcr.cz

Kontakt

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2

E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 

Hlavní mediální partneři