GASK - vernisáže nových výstav

Tisk Email

Od 1. března je Galerie Středočeského kraje GASK opět v provozu. Již v sobotu 5. dubna proběhnou vernisáže nových výstav a u příležitosti slavnostního zahájení zahraje Sonja Vectomov svou 11 minutovou symfonii (zpěv, housle a elektronický orchestr).

Již tradičně budou prezentovány výstavy ve WHITEBOXU, PROJECTROOM A EXPERIMENTÁLNÍM PROSTORU. Nově GASK představí veřejnosti CAFE FATAL. Slavnostní zahájení proběhne v sobotu 5. dubna od 15 hodin a v průběhu celého sobotního odpoledne budou představeny celkem čtyři výstavy.

- PROGRAM SOBOTNÍ VERNISÁŽE:

15,00  CAFE FATAL – Tomáš Smetana – „Přátelé“

15,30  Becherovka – Pohár českých designérů – představení putovní vitríny

16,00 WHITEBOX - „FORMY“ - Instalace studia TYFORMY (Julie Šišková a Pavla Vachunová)

16,30  PROJECTROOM – Veronika Landa – „Moje volba“

17,00  EXPERIMENTÁLNÍ PROSTOR – Prokop Bartoníček - „49° 56.822, 15° 15.870“

- DÁLE PROBÍHAJÍ VÝSTAVY, KTERÉ JSME ZAHÁJILI V BŘEZNU:

JÚLIUS KOLLER POHLEDEM ZUZANY BARTOŠOVÉ A FOTOGRAFIE KVĚTY FULIEROVÉ 2/3 – 1/6/2014
Július Koller byl uznávaným konceptuálním umělcem, představitelem slovenské nezávislé scény. Symbolem jeho tvorby je znak otazníku; zpochybňováním a přehodnocováním falešných hodnot upozorňoval na možné prostory svobodné, ideologií nezatížené individuální existence. Na výstavě můžete shlédnout i výběr fotografií umělcovy životní družky, grafičky a fotografky Květy Fulierové.

Z RODINNÉHO ALBA 2/3 – 1/6/2014
Spolupořadateli projektu jsou Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně a GASK – Galerie Středočeského kraje. Výstava sleduje klíčové období vývoje Umělecké besedy (nejstaršího českého uměleckého spolku), zároveň si však neklade za cíl představit divákům vyčerpávající podobu Výtvarného odboru Umělecké besedy mezi 20. a 40. lety dvacátého století. Důležitým tématem výstavy jsou postoje členů Umělecké besedy, kteří tehdy soustředěně reflektovali dění v lidském světě kolem sebe; vnášeli do svého díla humanistické ideály, ale i sociální kritičnost. Právě díky tomu získává návštěvník originální pohled na jinak skryté rozměry sbírkového fondu obou institucí i na novodobé dějiny českého umění.

FIGURAMA 2014 2/3 – 4/5/2014
Prestižní projekt se čtrnáctiletou tradicí, který každoročně představuje současnou figurální tvorbu na vysokých uměleckých školách. Letos se účastní na 12 škol z České republiky, Polska, Maďarska a Slovenska; každý ateliér představí práce svých studentů a jejich pedagogů, k výstavě patří i bohatý doprovodný program, spojený s přednáškami a interaktivními workshopy.

Pravidelně můžete navštěvovat:

GASK dětem (každé úterý od 14. hodin), Symbolika (každé úterý od 17.00 hodin) a Kurz kresby s Tomášem Smetanou (každou středu od 16.00 do 19.00 hodin)

VELIKONOCE V GASK - Sobota 12/4/2014 od 10 do 17 hod

Velikonoční trhy v zahradách GASK, přijďte si prohlédnout i vyzkoušet, jak se zdobí kraslice, pletou pomlázky a košíky, maluje na pravé velikonoční perníčky. Bohatý doprovodný program, živá hudba, velikonoční zvyky a obyčeje.

Všem návštěvníkům GASK a Kutné Hory nabízíme bezproblémové parkování v krytých garážích (vjezd z Kremnické ulice). Cena parkování je 10,-Kč/hodina.

V příloze naleznete také program Lektorského centra GASK.

Hledání členů

Kalendář akcí

8. srpna 2019
Zasedání Představenstva ACK ČR

25. září 2019
Odborný seminář ACK ČR: Jak správně komunikovat a řešit krizové situace v cestovním ruchu
Přihláška zde.

15. října 2019
Odborný seminář ACK ČR: Jaké má CK právní možnosti při problémech s dopravou?
Přihláška zde.

19. listopadu 2019
Valné shromáždění ACK ČR
Přihláška zde.

Chcete dostávat nabídky na semináře ACK ČR?
Napište nám na ackcr@ackcr.cz

Kontakt

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2
Tel: 224 914 543
Fax: 224 914 674
E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 

Hlavní mediální partneři