ČERVEN 2013 V Českém muzeu stříbra

Tisk Email

Přijměte srdečné pozvání na červnové akce do Českého muzea stříbra. Zveme Vás do nové expozice v Kamenném domě: „Spolkový život a osobnosti Kutné Hory v 19. století, která byla otevřena 16. května.

Po celý měsíc si můžete prohlédnout stálé expozice na Hrádku, v Kamenném a Tylově památníku spolu se sezónními výstavami.

Nadále nabízíme komentované prohlídky pro školy a to na Hrádku s tématem „Středověká Kutná Hora“ a  v Kamenném domě - „Lapidárium: Umění kameníků středověké Kutné Hory“ a „Spolkový život a osobnosti Kutné Hory v 19. století“.

Školy mohou využít dále interaktivní program „Putování za zlatým mokem“, který doprovází výstavu  „Pivovary na Kutnohorsku“ v Kamenném domě .

Ve dnech 22. a 23. června Vás opět zveme na již XII. ročník historické slavnosti Královské stříbření Kutné Hory, které  spolupořádáme s OS Stříbrná Kutná Hora.

HRÁDEK:

Duben otevřeno Út - Ne 9.00 - 18.00

Prohlídky stálé expozice:

I. okruh „Město stříbra“:geologický vývoj kutnohorského regionu a s historie Kutné Hory.  Vstupné:  plné 70,- Kč,  děti, studenti, senioři 40,- Kč.

Prohlídka s průvodcem trvá 1 hodinu.

Vstupné zahrnuje i  návštěvu právě probíhajících výstav ve výstavních sálech Hrádku.

2. okruh - Cesta stříbra (sklepní prostory Hrádku, parcely kolem Hrádku velký těžní stroj trejv, autentické středověké důlní dílo, havířská osada s hutí, Verk mincovna):

Prohlídka je omezena počtem max. 25 osob v jedné skupině, proto je nutná rezervace. Návštěva středověkého dolu není vhodná pro osoby trpící klaustrofobií, zdravotně postižené, kardiaky a těhotné ženy. Děti v doprovodu rodičů mají vstup povolen od 7 let, hromadné  dětské výpravy až od 10 let.

Prohlídka 2. okruhu ,, Cesta stříbra“ s průvodcem trvá 1,5 hodiny.

Vstupné:  dospělí 120,- Kč,  děti, studenti, senioři 80,- Kč.

Vstupné zahrnuje i  návštěvu právě probíhající výstavy ve výstavní síni Hrádku.

Za zvýhodněnou cenu je možné navštívit oba okruhy společně:

dospělí 140,- Kč         děti, studenti, senioři  90,- Kč

Prohlídka s průvodcem trvá 2,5 hodiny.

Za rezervaci  prohlídkového  času pro 1 skupinu  (max. 25 osob) je účtován manipulační poplatek  ve výši 50,- Kč.

Poskytuje-li průvodce cizojazyčný výklad, je k  základnímu vstupnému pro osobu  účtován poplatek  20,- Kč.

Výstava:

1. 4. -  2.6. -  „Kutná Hora v obrazech“ (Výstava tvořena ze sbírek ČMS přiblíží vzhled města před obnovou jeho nejkrásnějších stavebních památek např. chrám sv. Barbory, Vlašský dvůr, Kamenný dům, atd.)

Komentované prohlídky pro školy:

Hrádek 1. prohlídkový okruh „Město stříbra“: Život ve středověké Kutné Hoře. Návaznost na RVP: Člověk a společnost, Dějepis, Křesťanství a středověká Evropa. Doba trvání  45- 60 min. Pro ZŠ i SŠ. Vstupné 10,- Kč. Zajišťuje Mgr. Kateřina Vavrušková (historik, muzejní pedagog, PR pracovník) kontakt: e-mail: vavruskova@cms-kh.cz, tel. 739 717 325

XXII. Královské stříbření Kutné Hory Pokud rádi cestujete v čase, zveme Vás ve dnech 22. a 23. června na XXII. Královské stříbření Kutné Hory. Každoroční historickou slavnost připravuje občanské sdružení Stříbrná Kutná Hora ve spolupráci s ČMS. Velkolepý scénář slavnosti navrací letos královské horní město Kutnou Horu do roku 1413.
Více na www.stribreni.cz.

KAMENNÝ DŮM

Duben otevřeno Út - Ne 9.00 - 18.00

Prohlídky stálých expozic:

I. Královské horní město – měšťanská kultura a život v 17. - 19. století“ + nová část expozice „Spolkový život a osobnosti Kutné Hory v 19. století“II. expozice „Lapidárium: Umění kameníků středověké Kutné Hory“, které představuje unikátní soubor kamenných plastik a architektonických článků z nejvýznamnějších kutnohorských památek města. Prohlídka expozice je spojena s právě probíhající sezónní výstavou.

Vstupné: I. okruh: plné 50,- Kč, snížené  30,- Kč,  II. okruh plné 40,- ; snížené 20,- Kč

Poskytuje-li průvodce cizojazyčný výklad, je k  základnímu vstupnému pro osobu  účtován poplatek  10,- Kč.

Celoroční výstava

1. 4. - 30. 11. - „Pivovary na Kutnohorsku“ Výstava bude věnována především zdejšímu intenzivnímu rozvoji pivovarnictví od 19. do poloviny 20. století.  Výstavu bude provázet řada interaktivních programů pro školy i dospělé. Pro ZŠ program: „Putování za zlatým mokem“. Pro širší veřejnost proběhnou ukázky vaření piva podle technologií a receptur 16. století
s ochutnávkou.

Vstupné na výstavu: plné 10,- Kč, snížené 5,- Kč

Komentované prohlídky pro školy:

Lapidárium: Umění kameníků středověké Kutné Hory. Návaznost na RVP: Člověk a společnost, Dějepis, Křesťanství a středověká Evropa. Doba trvání  30- 45 min. Vstupné 10,- Kč. Zajišťuje Bc. Josef Kremla (historik, archivář ČMS), kontakt: e-mail: kremla@cms-kh.cz, tel. 327 512 159 linka 30, mob. 608 450 592

TYLŮV DŮM –

Duben otevřeno Út- So 10.00 – 16.00

Prohlídky stálých expozic:

Stálá expozice „Život a dílo J.K.Tyla“ a 2. stálá expozice - „Kutnohorské podzemí a jeho průzkum“, která seznamuje s nejdůležitějšími objevy speologického průzkumu Kutné Hory v posledních dvou desetiletích.

Vstupné - expozice:  dospělí: 10,- Kč,   děti, studenti, senioři: 5,- Kč

Vstupné - expozice a sezónní výstava:  dospělí 20,- Kč,   děti, senioři 10,- Kč

Výstava: 1. 4. -  1.6. - „Móda 19. století“ V posledních letech se muzeum soustředilo na intenzivní restaurování svého sbírkového fondu. Mezi zachráněnými předměty byla i řada dámských šatů, pánských obleků nebo jejich částí a drobných módních doplňků.  Tyto exponáty se stanou základem výstavy v rodném domě J. K. Tyla s názvem „Móda 19. století“ (duben až červen). Perlou mezi vystavenými exponáty budou např. i svatební šaty Jiřiny Brouskové, rozené Zachové (dcery architekta a ředitele zdejších c.k. reálných škol), ve kterých se 12. května roku 1888 vdávala v kostele sv. Jakuba.  Výstavu provází interaktivní program pro MŠ, ZŠ a SŠ - „Šaty dělají člověka“.

Vstupné na výstavu: plné 10,- Kč, snížené 5,- Kč

Na Vaši návštěvu se těší pracovníci Českého muzea stříbra.

Za ČMS  sdělila Mgr.Kateřina Vavrušková

(PR pracovník, reg.historik, muzejní pedagog)

Hledání členů

VYPLATÍ SE VÁM ČLENSTVÍ V ACK ČR?
SPOČÍTEJTE SI TO!

Máte nějaké dotazy nebo zájem o členství?Napište nám na info@ackcr.cz

 

Chcete dostávat nabídky na semináře ACK ČR?
Napište nám na ackcr@ackcr.cz

Kontakt

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2

E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 

Hlavní mediální partneři