Únorový Klubový den - Pro podporu nejen incomingu

Tisk Email

Únorový Klubový den ACK: Pro podporu nejen incomingu

Únorový Klubový den Asociace cestovních kanceláří ČR byl především přehlídkou toho, co se letos změnilo na CzechTourismu, aby ještě lépe sloužil propagaci a podpoře českého cestovního ruchu.

Ředitel odboru výzkumu, trendů a inovací CzechTourism Ing. Mojmír Mikula a vedoucí oddělení PR Ing. Filip Remenec  informovali o posílení významu i personálního obsazení odboru výzkumu, trendů a inovací, který by měl napříště poskytovat datový servis nejen pro svou mateřskou organizaci, ale v zájmu rozvoje českého cestovního ruchu celé odborné veřejnosti. Jako první počin budou digitalizovat výsledky dosud provedených výzkumů vč. těch provedených v regionech a co nejdříve je zveřejní na internetu tak, aby je mohli využít podnikatelé, školy a další zájemci. Vzhledem k tomu, že půjdou až 10 let nazpět, ukáže se zároveň, které výsledky se nakonec neukázaly být relevantními, které závěry se v praxi nepotvrdily a získá se tak odrazový můstek pro lepší zacílení nových projektů. Pro posílení image České republiky bude odbor získávat relevantní data pro propagaci ČR jako bezpečné destinace (ve srovnání s jinými zeměmi) po všech stránkách (tedy nejen otázky kriminality, ale i nezávadnosti vody, potravin atp.), přičemž Czechtourism uvítá náměty na konkrétní využití takových argumentů. Důraz bude také kladen na vyšší využití nepřímé propagace ČR (placement ve filmech) – a vytvoření předpokladů pro ně (famtripy, práce s regiony, aby pro filmaře uměli nabídnout vhodné podmínky). Famtrip pro filmaře se letos zaměří na hlavní producentské země – USA a Indii.

Nosnými tématy, na něž se nově marketing soustředí, budou církevní turistika vč. židovských památek, ekoagroturistika a technické památky.  Již se rozjíždí studijní cesty církevní turistiky pro kněží z Itálie, v hledáčku budou samozřejmě i další silně katolické země jako Polsko a americké státy. Letos se chystá 8 tematických koncertů v katedrále sv. Víta pod záštitou prezidenta republiky a pražského arcibiskupa, který při jednání s ACK projevil zájem na širším otevření kostelů lidem.

Budou analyzovány jednotlivé zdrojové trhy a návazně připraveny workshopy a prezentace pro odborníky i presstripy. Členové ACK obdrží od CzechTourismu podrobný plán, kdy a kam budou jednotlivé akce směřovat tak, aby měli možnost se jich podle charakteru akcí zúčastnit nebo k nim poskytnout součinnost formou partnerství.

Uskuteční se i oblíbené informační cesty do regionů, na kterých mají pracovníci cestovních kanceláří a agentur možnost osobně poznat nabídku a seznámit se s provozovateli zařízení cestovního ruchu, která mohou zařadit do svého turistického produktu. Útvar strategie a marketingu chce s ACK a jejími členy spolupracovat a Ing.Remenec projevil zájem o pravidelné setkávání na Klubových dnech ACK.

S programovou nabídkou pro incoming souzněla i atmosféra hostitelského objektu – restaurace Na Ořechovce. Její zrenovovaný sál a nový provozovatel nabízí kromě krásné architektury někdejší nejnoblesnější pražské čtvrti i pódium a zkušeného organizátora folklórních i staropražských představení. O kulinářské nabídce s důrazem na českou kuchyni se měli účastníci možnost přesvědčit na vlastní chuťové buňky – a člověk neví, zda má chválit víc nápaditost, kvalitu nebo ochotnou obsluhu. Pochvalu a doporučení si zaslouží po všech stránkách. Není divu - novým provozovatelem je zkušený František Němec, kterého můžete znát z restaurace U Rudolfa II a Formanky U Hvězdy.

Klubový den potěšil i outgoingové cestovní kanceláře. Přidružený člen ACK – Maďarská turistika, která je maďarskou obdobou CzechTourismu, nabídl ústy svého ředitele Mgr. Andráse Szirányiho na letošní duben uspořádání v pořadí již třetího business tripu k rozšíření nabídky Maďarska pro české turisty s důrazem na termální lázně, které se u českých turistů těší čím dál větší oblibě. Tentokrát zamíříme na sever Maďarska a lázně spojíme s ukázkou toho, co může nabídnout nejznámější vinařský region – Tokaj.  

Hledání členů

VYPLATÍ SE VÁM ČLENSTVÍ V ACK ČR?
SPOČÍTEJTE SI TO!

Máte nějaké dotazy nebo zájem o členství?Napište nám na info@ackcr.cz

 

Chcete dostávat nabídky na semináře ACK ČR?
Napište nám na ackcr@ackcr.cz

Kontakt

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2

E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 

Hlavní mediální partneři