Na Vlachovce se sešly cestovní kanceláře s Travel Servicem

Tisk Email

Klubový den ACK ČR: Na Vlachovce se sešly cestovní kanceláře s Travel Servicem

Asociace cestovních kanceláří České republiky pozvala na lednový Klubový den 29.1.2014 do restaurace Na Vlachovce k debatě cestovní kanceláře a hlavního leteckého dopravce v charterové přepravě.

altKlubový den zahájil místopředseda ACK ČR Zdeněk Kříž jako předseda touroperátorské sekce.  Obchodního ředitele Travel Service Petera Šujana pozvala a velmi profesionálně zpovídala členka představenstva ACK ČR Lenka Viková. Travel Service se za 17 let svého působení na trhu stal dominantním dodavatelem letecké dopravy pro zájezdy, a to nejen pokud jde o chartery, ale i nízkonákladové linkové lety. Peter Šujan popsal flotilu, kterou má Travel Service k dispozici pro chartery i Smart Wings. O letošním létě je již v zásadě rozhodnuto, smlouvy na charterové lety jsou prakticky uzavřeny, aktuálně se bude jednat už o zimě 2014/15. Pokud však některá cestovní kancelář vidí další obchodní příležitost, bylo by ještě možné požadavku vyhovět. Travel Service létá prakticky ze všech letišť České republiky, na Slovensku z Bratislavy, Košic a Sliače. Ve flotile má i menší letadla, která nasazuje zpravidla na linkovou dopravu, ale mohou si je objednat i cestovní kanceláře. Kromě toho provozuje business Jety s kapacitou 9 sedadel – jak ukázaly reakce z řad cestovek, i ty se mohou cestovním kancelářím pro specifické akce hodit.

altČást debaty patřila dodržování Nařízení EU č.261/2004 pokud jde o kompenzace pro pasažéry při zrušení letu a dopady, které to na chování leteckého dopravce má. Letecká společnost totiž musí klienty při zrušení letu odškodnit, pokud toto zrušení neoznámí alespoň dva týdny před plánovaným odletem. Peter Šujan proto apeloval na cestovní kanceláře, aby případná slučování letů oznamovaly nejpozději 15 dní před odletem. Ze stejného důvodu Travel Service požaduje zaplacení letu 15 dnů předem tak, aby v případě, kdy cestovní kancelář let nezaplatí, nemusel klientům poskytovat odškodnění. Pokud jde o kompenzace při zpoždění letů, je třeba, aby cestovní kancelář spolupracovala s leteckým dopravcem, protože poskytování kompenzací se odvíjí od toho, zda zpoždění způsobil dopravce nebo vyšší moc. Nařízení č. 261/2004 je předmětem posuzování v Evropském parlamentu a projednávaný návrh novely obsahuje určité úpravy, které by na jedné straně dopravcům trošku uvolnily ruce, na druhé straně přesněji definovaly vyšší moc. Účastníci Klubového dne dále měli dotazy ohledně opcí a nadváhy na linkách Smart Wings, z nichž některé mohly pro Travel Service znamenat podnět k dalšímu rozvoji. Cestovní kanceláře si zase odnesly kontakty, kde mohou své problémy operativně přímo řešit.

altVšeobecný potlesk si vysloužil představitel Maďarské turistiky András Szirányi, když pozval členy ACK ČR na připravovaný business trip do Maďarska, který se v předchozích letech ukázal pro českou i maďarskou stranu natolik přínosný, že se letos uskuteční již po šesté.

Závěr Klubového dne patřil restauraci Na Vlachovce, která chce navázat na svou stoletou historii a věhlas, samozřejmě způsobem vyhovujícím moderní době. Vlachovka nám předložila skvělou kuchyni včetně výrobků z vlastní udírny a předvedla, že umí i něco jiného než dechovku. S Malou kapelou předvede turistům lidové písničky z Čech, Moravy i Slovenska včetně tanců a vtipného konferování v nejednom jazyce, pro publikum, které pro to má smysl, předvede totéž z typické staropražské atmosféry a ve všech případech zatáhne do programu i publikum. Účastníci Klubového dne se sice primárně přišli bavit o vážnějších věcech a prozkoumat, komu a co na Vlachovce nabídnout – ale i tak si většina s chutí zazpívala s sebou.

Hledání členů

VYPLATÍ SE VÁM ČLENSTVÍ V ACK ČR?
SPOČÍTEJTE SI TO!

Máte nějaké dotazy nebo zájem o členství?Napište nám na info@ackcr.cz

 

Chcete dostávat nabídky na semináře ACK ČR?
Napište nám na ackcr@ackcr.cz

Kontakt

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2

E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 

Hlavní mediální partneři