Jak vytěžit z členství v ACK maximum pro svou firmu

Tisk Email

Klubový den ACK ČR: Jak vytěžit z členství v ACK maximum pro svou firmu

 

Zářijový Klubový den ACK byl doslova „z vlastního soudku“. Ke shrnutí aktuálních i stále platných upozornění na to, jaké výhody mohou firmy z členství v ACK čerpat pro sebe, došlo totiž na pozvání přidruženého člena ACK – Plzeňského Prazdroje a.s. přímo v Pivovaru Velké Popovice.

 

Účastníci byli přivítáni v novém návštěvnickém centru, kde se seznámili nejen s jeho službami, ale také s důsledným dodržováním hygienických předpisů při prohlídkách pivovaru, kdy dovnitř areálu nepronikl ani malinkatý pejsek schovaný na ruce majitelky. Prohlídková trasa upoutá na rozdíl od většiny pivovarů i tím, že se krom výroby piva věnuje i historii pivovaru a jeho zakladatelů. Nejfotogeničtějším a nejobdivovanějším exponátem je ovšem velkopopovický kozel Olda, který se ve svém výběhu producíruje zřejmě rád, takže si ho návštěvník po libosti užije zblízka ve všech pózách jak na televizní reklamě. Což je jistě vítaným benefitem pro ty, kdo jdou do pivovaru spíše kvůli programu své skupiny nebo partnera než z vlastního specifického zájmu.

 

Účastníci Klubového dne ACK v sobě spojují oba typy: ať už holdují pivu nebo ne, zajímá je, co nabídnout svým klientům – a zároveň, co jim  nabídne ACK. Ta ze svého soudku tentokrát vytáhla přehled toho hlavního, co mohou členové využít pro svoji komerci a propagaci. A nebylo toho málo. Telegraficky to shrnul tajemník ACK Michal Veber, kterého doplňovali organizátoři prezentovaných akcí. Toho aktuálního je totiž opravdu hodně:

  • Zvýhodněná účast na veletrhu GO & Regiontour 2011 v Brně. Asociace vyjednala lepší cenu za pronájem plochy, speciální nabídku pro neziskové rozpočtové organizace z řad přidružených členů a bude organizátorem 4denního doprovodného programu. Členové mají ještě možnost stihnout i speciální slevu pro včasné přihlášení, ale čas kvapí. Představitelé Veletrhů Brno zároveň ujistili, že bude k dispozici osvědčená možnost využít skladu pro výdej katalogů provizním prodejcům. 
  • Zvýhodněná účast na veletrhu Holiday World 2011, Praha. Asociace vyjednala společnou expozici na prestižním místě za velmi výhodných finančních podmínek zahrnujících i výstavbu. Zároveň bude organizovat doprovodný program.
  • ACK a její přidružený člen, společnost Seznam.cz organizuje pro členy 21. října 2010 konferenci na téma On-line marketing – účast je zdarma, počet přihlášených zájemců je značný.
  • Asociace vypracovala a průběžně aktualizuje vzorové dokumenty, které všem členům zasílá a následně jsou jim stále k dispozici i na internetových stránkách, kde si je mohou stáhnout. Jedná se například o výklad zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, o DPH,  nebo o vzor všeobecných smluvních podmínek či vzor cestovní smlouvy, reklamačního řádu, vyúčtování obratové daně za dopravu v Rakousku atd.
  • Příslušnost k ACK je pro veřejnost i potenciální partnery známkou důvěryhodnosti firmy. Každý člen má logo ACK k dispozici jako nálepku na prodejnu či veletržní stánek, v tiskové podobě pro své katalogy a jiné materiály i pro webové stránky. Kromě toho ACK vystavuje členům dobrozdání v případě výběrových řízení, na pozvání členů vystoupí zástupce ACK na jejich akcích atd.
  • ACK propaguje své členy i aktivně - všichni členové jsou uváděni v tištěných i elektronických materiálech. http://www.ackcr.czwww.ackcr.travel je informační portál pro veřejnost, odborníky i média. Každý člen tam má svůj profil. Může zadat destinace a typy zájezdů, které nabízí nebo své kamenné pobočky a jejich prodejní dobu. V části určené veřejnosti může každý člen nechat publikovat své novinky z cestování (na nekomerčním základu), v části pro členy ACK pak ostatním nabídnout své produkty, poptat co právě potřebuje a last but not least varovat kolegy před černými ovcemi typu dlužníků, neseriózních partnerů nebo bývalých pracovníků.
  • Každý člen má možnost aktivní účasti v sekcích, které se specializují na řešení problémů v konkrétních oblastech. Jedná se například o sekci touroperátorskou, retailerskou, incomingovou, IATA,  lázeňství a wellness,  internetovou či památek a významných turistických cílů. Může tam sdílet know how s kolegy a iniciovat řešení toho, co ho nejvíc pálí.

O tom, že ACK organizuje každý měsíc Klubový den – neformální setkání spojené s odborným programem, samozřejmě nebylo účastníky potřeba informovat. Proto byl jen ohlášen ten příští, říjnový – a pak už následovaly vzájemné rozhovory v restauraci Velkopopovická Kozlovna, kde bylo útulno a chutnalo tak, že se ani nechtělo odjíždět domů.

 

Hledání členů

VYPLATÍ SE VÁM ČLENSTVÍ V ACK ČR?
SPOČÍTEJTE SI TO!

Máte nějaké dotazy nebo zájem o členství?Napište nám na info@ackcr.cz

 

Chcete dostávat nabídky na semináře ACK ČR?
Napište nám na ackcr@ackcr.cz

Kontakt

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2

E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 

Hlavní mediální partneři