Jak použít fotografie – a nevystavit se postihu

Tisk Email

Jak použít fotografie – a nevystavit se postihu

Seminář ACK ČR k autorským právům na Holiday World dal účastníkům srozumitelný a komplexní přehled nejen, jak nenarazit – ale i co dělat, když už narazíte při zveřejňování fotografií. ACK ČR uspořádá stejné semináře ještě 7.3. v Ostravě a 12.3. v Brně.

Asociace cestovních kanceláří ČR tématem seminářů reaguje na problém cestovních kanceláří a agentur (a nejen jich) ze žhavé současnosti. Ve zcela zaplněném velkém sále na veletrhu Holiday World v Praze se našla dobře dvacítka účastníků, kteří obdrželi výzvu, aby jisté společnosti uhradili nemalou částku za neoprávněné použití fotografie. Uhlídat, aby k takovému použití nedošlo, není vůbec snadné, zvláště ne pro cestovní agentury, resp. prodejce po internetu, kteří fotografie na své stránky mnohdy ani sami nevkládají.

Osvědčení lektoři z firmy Holubová advokáti, JUDr. Klára Havlíčková a Mgr. Martin Beneš, srozumitelně a přehledně vysvětlili, jak je to s ochranou autorských práv obecně a ve vztahu k fotografiím zvlášť. Přitom použili příklady z praxe, a to i kuriózní – aby se snad nikdo nenudil – ale to nehrozilo. Spíš mohl být problém stihnout zafixovat všechny potřebné informace. Členové ACK ČR si s tím ale hlavu až tak moc nelámali, protože vědí, že to ACK ČR udělá za ně. Mít pohromadě to, co si potřebuji pohlídat, se rozhodně vyplatí. Neméně potřebné je, jak si ohlídat, abych nedoplatil na laxnost svých obchodních partnerů. A když už dojde k pochybení, na které přijde jedna ze specializovaných vymahačských firem (a to díky software velmi snadno a precisně), pak je víc než užitečné vědět, jak reagovat a nenaletět na přemrštěné požadavky.

Kdo nestihl přijít, nebo si chce probíranou látku pro jistotu zopakovat, má příležitost na semináři ACK ČR:

 7. března 2015 OSTRAVA – Dovolená a Region 2015, Výstaviště Černá louka

12. března 2015          BRNO - BVV a.s., Výstaviště Brno

ÚČAST NA SEMINÁŘI JE PRO CESTOVNÍ KANCELÁŘE, CESTOVNÍ AGENTURY A ODBORNÍKY Z CESTOVNÍHO RUCHU ZDARMA ,
nezapomeňte se přihlásit na ackcr@ackcr.cz nebo fax 224 914 674 obratem  nebo nejpozději týden před akcí. Počet míst je limitován! Rozhodující bude datum přihlášení.

 

 

Hledání členů

VYPLATÍ SE VÁM ČLENSTVÍ V ACK ČR?
SPOČÍTEJTE SI TO!

Máte nějaké dotazy nebo zájem o členství?Napište nám na info@ackcr.cz

 

Chcete dostávat nabídky na semináře ACK ČR?
Napište nám na ackcr@ackcr.cz

Kontakt

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2

E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 

Hlavní mediální partneři