Balaton trochu jinak - business trip ACK ČR

Tisk Email

Když v roce 2009 po business tripu ACK + Maďarské turistiky Za termály do západní Panonie následoval nadšený ohlas účastníků a 30% nárůst českých turistů, slíbily si obě strany, že napřesrok zorganizují další takovou cestu, směrovanou do jiné části Maďarska. A tak se zrodil business trip „Balaton trochu jinak“.

Maďarská strana zvolila tentokrát obtížnější cíl: prezentovat chronicky známou, maličko vzdálenější oblast, a to jako cíl nikoli tuctového produktu. Balaton jako cíl rodinných apod. dovolených pro běžné turisty je natolik známý, že jsme z této volby byli nejprve trochu rozpačití. Neprávem. Maďarská turistika se i v oblasti Balatonu zaměřila nově i na další cílovou skupinu: náročnější turisty, kteří si chtějí dovolenou (nebo i jen pár dní) bohatě užít v pohodlí či dokonce v luxusu, přičemž díky stále celkem výhodnému kurzu forintu je ten luxus ještě relativně dostupný. Pamatováno je na individuální hosty, rodiny i na incentivní a kongresovou turistiku. Přirozeným lákadlem a konkurenční výhodou oproti většině jiných zemí není jen rozsáhlá vodní plocha jezera, nýbrž hlavně takřka všudypřítomné termální prameny.

Business trip měl za cíl ukázat dostupnost a hlavně vybavení nabídky pro náročné, která se u Balatonu rozšiřuje každým měsícem. Maďarští, rakouští a ruští turisté již evidentně tuto nabídku objevili, teď je řada na těch našich. Maďarská turistika vybavila účastníky již během cesty základním informačním materiálem včetně mapy, takže každý měl možnost sledovat cestu i připravit se na to, kam pojedeme. Z Prahy jsme byli u Balatonu autokarem strakonické firmy Civa Trans za necelých 8 hodin, a to přes mírně ucpanou dálnici a přibírání účastníků v Brně. Jinak by 7 hodin bohatě stačilo.

První cíl byl v Balatonalmádi, kde jsme se občerstvili po cestě ve vyhlídkové restauraci a salonku hotelu Ramada Hotel& Resort Lake Balaton**** s nádherným výhledem na jezero a pospíchali do blízkého Balatonfűzfő, kde jsme prakticky vyzkoušeli bobovou dráhu (vhodnou pro každý věk krom těch úplně nejmenších) a prošli si další atrakce zážitkového parku, na který navazuje diskotéka. Vzhledem k tomu, že v hotelu Ramada jsme byli ubytováni, absolvovali jsme prohlídku hotelu s konferenčním zázemím a vodním světem na vlastní kůži a ocenili komfort osvěžit se po náročném dni ve velkém plaveckém bazénu a vířivce, případně využít sauny různých druhů či Kneipův bazének na osvěžení unavených nohou.

Nazítří byla na programu prohlídka lázeňské čtvrti Balatonfüred, odkud se odplulo lodí na prohlídku opatství v Tihany a po obědě spojeném s ochutnávkou vín v tihaňském sklípku jsme se seznamovali s možnostmi aktivního vyžití a golfem v Royal Balaton Golf & Yacht  Club v Balatonudvari a v zážitkovém parku v Zánka. Následovala oblast Badacsony s ochutnávkou vín a večeří ve sklípku a poněkud pozdnější příjezd do Hévízu, kde v hotelu Danubius speciálně pro nás umožnili relaxaci ve velkolepém wellness centru i po uzavíracích hodinách.

Třetí den se rozjel hotelový maraton – prohlídka vesměs čtyř až pětihvězdičkových hotelů Rogner Hotel & Spa Lotus Therme, Danubius Health Spa Resort, Danubius Health Spa Resort Aqua, Hotel Európa Fit, NaturMed Hotel Carbona, hotel Spa Hévíz + areál termálního jezera (s hodinkou koupání) a Hunguest Hotel Helios. Samostatnou kapitolu by pak zasloužil Kolping Hotel Spa & Family Resort v sousedním Alsópáhok.

V půli cesty, když už se účastníci na vlastní oči seznámili s řadou objektů, se v kongresovém sále MenDan Thermal Hotel & Aqualand v Zalakaros uskutečnilo setkání se zástupci turistického sdružení oblasti a s maďarskými podnikateli, které zahájil ředitel Maďarské turistiky v Praze A.Szirányi krátkou prezentací sofistikovaně rozdělenou na dvě části: pro českou stranu se zaměřením na to, jak obohatit nabídku českým turistům a kde získat dodatečné informace a materiál – a pro maďarskou stranu s vysvětlením, co čeští turisté vyhledávají, potřebují, jak a co jim nabízet a jakou poptávku mohou očekávat. Po tomto velmi užitečném úvodu se pak rozběhl workshop, po němž následovaly další prohlídky: hotel Venus, Freya, lázně Gránit Gyógyfürdő, přírodní park Malého Balatonu a buvolí rezervace a po návratu podrobnější seznámení s hostitelským hotelem MenDan včetně večerního programu pro hosty (taneční vystoupení při večeři, lázeňská party v Aqualandu).

Poslední den jsme projeli jižní břeh Balatonu, zastavili se v Siófoku na prohlídku Zážitkových lázní a Wellness centra Galerius a Wellness & Konferenčního Hotelu Azúr a odtamtud odjeli zažít pravou maďarskou atmosféru v Čárdě a Centru pro volný čas v Balatonlelle-Rádpuszta. Tam jsme se také rozloučili s výtečnou a obětavou průvodkyní celého business tripu, paní Juditou Hegedüs. Maďarská strana chtěla původně zařadit do programu ještě Kehidakustány s prohlídkou termálních lázní, hotelu a zážitkové vesničky Kehida, ale to jsme museli předem s lítostí odmítnout z časových důvodů. I tak jsme se do Prahy vrátili až krátce před půlnocí.

Účastníci business tripu všude získali plno informačních materiálů, další jim případně dle možností poskytne Maďarská turistika, přidružený člen ACK. Členové ACK si mohou stručný přehled navštívených objektů vč. kontaktů a praktických poznatků vyžádat na sekretariátu ACK, účastníci business tripu jej obdrží automaticky. Oba organizátoři business tripu, ACK i Maďarská turistika, uvažují o zorganizování trasy do další oblasti opět „do roka a do dne“.

Hledání členů

VYPLATÍ SE VÁM ČLENSTVÍ V ACK ČR?
SPOČÍTEJTE SI TO!

Máte nějaké dotazy nebo zájem o členství?Napište nám na info@ackcr.cz

 

Chcete dostávat nabídky na semináře ACK ČR?
Napište nám na ackcr@ackcr.cz

Kontakt

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2

E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 

Hlavní mediální partneři