ACK ČR prezentovala: Jeden den nestačí – jedenkrát za život tím méně

Tisk Email

ACK ČR prezentovala: Jeden den nestačí – jedenkrát za život tím méně

V turistické nabídce do zahraničí logicky dominují populární cíle, které zná prakticky každý pracovník v cestovním ruchu. Prezentace Kutné Hory pro ACK ČR ukázala, jak důležité je své znalosti doplňovat.

„Jeden den nestačí“ je slogan Průvodcovské služby Kutná Hora. O tom, že je navýsost pravdivý, se přesvědčili členové ACK ČR na prezentaci, kterou pro ně Památková sekce ACK ČR pod vedením PhDr.Jolany Kopřiva Myslivcové a Průvodcovská služba Kutná Hora v červnu uspořádaly. Prezentace byla zaměřena na novinky zpravidla v naprosto populárních objektech, a to jak zbrusu nové, tak třeba z loňského data. A ukázalo se, že je co a proč ukazovat. Především členy uvítala zástupkyně Průvodcovské služby Kutná Hora a naše průvodkyně Hana Musílková v historickém kostýmu. Nebyla to protekce, takhle tu provádějí skupiny, což je nejen atraktivní, ale i praktické: průvodkyni tak snadno nepřehlédnete v davu.

naše průvodkyně

V chrámu Sv.Barbory byl každý x-krát. Jenže pro nabídku turistům je potřeba vědět i o tom, že můžete mít obvyklou prohlídku jen „dole“ nebo i včetně empór, jak to vychází cenově i časově a jak je to s výkladem v cizích jazycích. Na webových stránkách se to všechno nenajde. Galerie Středočeského kraje GASK zase představila nejen nové výstavy, ale i podkrovní kongresový sál, který jsme viděli poprvé. Jinak než na vlastní oči se možnosti pro jeho využití posoudí těžko. Během cesty k Vlašskému dvoru i v něm byl výklad pro cestovní kanceláře upraven tak, aby osvětlil víc možnosti dalších atraktivit ke zhlédnutí i základních služeb, jako je gastronomie, než jen historii a historky. Prostě informace pracovníkům cestovních kanceláří a agentur na míru.

alt

Na oběd jsme zamířili na nedaleký vrch Kaňk, do obnovené Havířské boudy, vedle které vyrostla zbrusu nová rozhledna. Na jejím vrcholu má tatáž restaurace prosklenou alternativu s krásným výhledem do kraje. Přístup po schodech i výtahem, ceny přiměřené, jídlo výborné. To se také z internetu ani prospektů posoudit nedá. A při pohledech shora jsme probrali další možnosti a atraktivity pro turisty vč. těch v okolí Kutné Hory, na jejichž návštěvu již jednodenní prezentace nemůže stačit.

alt

Po té byl prezentován opět notoricky známý skvost UNESCO - katedrála Nanebevstoupení Panny Marie a sv. Jana Křtitele v Sedlci. A ukázalo se, že nejeden odborný návštěvník, který tam posílá turisty, ještě na vlastní oči neviděl, jak roztomilý je prezentovaný krátký film o historii chrámu, ani jaký kostým užívají průvodci tady.

alt

Nedaleký hřbitovní kostel Všech svatých s kostnicí pak připomněl cestu těla – a cestu ducha (ke které už někteří návštěvníci zaujatí kosterní výzdobou ani nedojdou). Hodilo by se zakončit veseleji koštováním klášterního vína a zopakovat si, že v Kutné Hoře se pořád děje něco zajímavého, v období Kutnohorského léta přímo každodenně. Jenže na to v jednodenním programu nezbyl čas – takže Hrádek s Muzeem stříbra, ostatní pozoruhodné kostely, vinný mok a kutnohorské okolí necháme na někdy příště. Protože jeden den v Kutné Hoře opravdu nestačí.

Hledání členů

VYPLATÍ SE VÁM ČLENSTVÍ V ACK ČR?
SPOČÍTEJTE SI TO!

Máte nějaké dotazy nebo zájem o členství?Napište nám na info@ackcr.cz

 

Chcete dostávat nabídky na semináře ACK ČR?
Napište nám na ackcr@ackcr.cz

Kontakt

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2

E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 

Hlavní mediální partneři