TZ: FCR podporuje vládní návrh novely zákona o výši poplatku z ubytování

Tisk Email

Návrhy na zvýšení poplatků až do výše 100,- až 150,-Kč za osobu a noc neprošly ve třetím čtení Poslaneckou sněmovnou! FCR velmi vítá toto rozhodnutí a přijetí vládního návrhu novely.

Fórum cestovního ruchu dlouhodobě podporuje vládní návrhy novely, u které bylo od jejího samotného zrodu, protože je transparentnější a rozšiřuje výběr poplatku i na ubytování v soukromí. V rámci pracovních skupin po celou dobu usilovalo o zavedení jednotného poplatku a o možnost jeho navýšením až do výše 21,- Kč v příštím roce a až do výše 50,- Kč v letech následujících.

Nepřiměřené navýšení poplatku z ubytování by s ohledem na okolní země přineslo České republice ztrátu konkurenceschopnosti a výrazně omezilo zvláště domácí cestovní ruch v regionech.

Jsme rádi, že z jednáních s poslanci a odborníky vyšla podpora vládního návrhu novely, do které se  podařilo zahrnout povinnost i pro ubytování v soukromí a zejména výjimky poplatníků, mezi ty patří osoby pečující o děti na zotavovacích a obdobných akcích, a lidi, kteří vykonávají v obcích sezonní práce.

I nadále tak budeme přesvědčovat senátory v přijetí vládního návrhu, aby nebyl přijat návrh s výší poplatku až 150,- Kč ohrožující cestovní ruch v České republice. Pevně věříme, že novelu zákona Senát přijme a že obce nastavující výši poplatku investují adekvátně vybrané finanční prostředky zpět do rozvoje infrastruktury a marketingu cestovního ruchu.

Hledání členů

VYPLATÍ SE VÁM ČLENSTVÍ V ACK ČR?
SPOČÍTEJTE SI TO!

Máte nějaké dotazy nebo zájem o členství?Napište nám na info@ackcr.cz

 

Chcete dostávat nabídky na semináře ACK ČR?
Napište nám na ackcr@ackcr.cz

Kontakt

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2

E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 

Hlavní mediální partneři