Kolize US víza x ESTA při cestách do USA

Tisk Email

Na dopisy předsedy ACK V.Siveka ohledně kontroverze předpisu USA, aby majitel platného víza měl toto vízum při vstupu do USA s sebou i v případě, že si vyřídil autorizaci ESTA, s českým právním řádem přikazujícím odevzdat neplatný/zaplněný pas i v případě, že je v něm platné vízum, odpověděl generální konzul USA David Beam, že ministerstvo pro vnitřní bezpečnost USA (DHS) při vypracování směrnic tuto okolnost zcela nezvážilo. Problém by dle jeho odpovědi mělo vyřešit, pokud takový cestující vysvětlí imigračnímu úředníkovi, že jeho vízum již není použitelné, protože bylo odebráno spolu s neplatným pasem. To by mělo být podle DHS dostačující.

Ministr zahraničních věcí ČR K.Schwarzenberg na dopis předsedy ACK osobně odpověděl, že v této věci kontaktoval ministra vnitra a předložil mu své návrhy k vyřešení situace. Podporu vyjádřil i ministr pro místní rozvoj, který slíbil problém zařadit do agendy mezirezortní pracovní skupiny k vízové problematice. Ministr vnitra se zatím k dopisu ACK nevyjádřil.

Hledání členů

VYPLATÍ SE VÁM ČLENSTVÍ V ACK ČR?
SPOČÍTEJTE SI TO!

Máte nějaké dotazy nebo zájem o členství?Napište nám na info@ackcr.cz

 

Chcete dostávat nabídky na semináře ACK ČR?
Napište nám na ackcr@ackcr.cz

Kontakt

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2

E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 

Hlavní mediální partneři