Jak se stanovuje délka zájezdu - počet dnů ?

Tisk Email
Jak se stanovuje délka zájezdu - počet dnů ?

Podle norem platných v ČR i v celé EU se za začátek zájezdu počítá datum, resp. čas zahájení první služby a za konec zájezdu datum, resp. čas ukončení poslední služby. U zájezdů s dopravou tedy zájezd začíná zpravidla odbavením u dopravního prostředku a končí, když vystoupíte v místě, ze kterého jste na zájezd odjížděli, resp. v jiném určeném místě ve smlouvě o zájezdu. Prvním dnem je tedy den, do kterého spadá zahájení, bez ohledu na počet hodin a právě tak posledním dnem zájezdu je den, kdy končí poslední služba bez ohledu na to, v kterou hodinu toho dne byla skončena.

POZOR - u pobytů s vlastní dopravou, ke kterým je nabízena fakultativně možnost zakoupení dopravy, je v ceníku zpravidla uvedeno datum nástupu do ubytovacího zařízení. Čas na dopravu (pokud si ji dokoupíte), sdělí cestovní kancelář či agentura, často je totiž odjezd o den dříve.
Hledání členů

VYPLATÍ SE VÁM ČLENSTVÍ V ACK ČR?
SPOČÍTEJTE SI TO!

Máte nějaké dotazy nebo zájem o členství?Napište nám na info@ackcr.cz

 

Chcete dostávat nabídky na semináře ACK ČR?
Napište nám na ackcr@ackcr.cz

Kontakt

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2

E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 

Hlavní mediální partneři