Výstava GVP50

Tisk Email

Motto: Zážitek nemusí být pozitivní, hlavně když je silný.
(Martin Šmíd)

Gymnázium Na Vítězné pláni v Praze slaví 50 let své existence a u příležitosti tohoto výročí pořádá v prostorách Muzea hlavního města Prahy výstavu s názvem #GVP50. Výstava se koná od 12. června do 15. září 2018 v hlavní budově muzea na Florenci. Prostřednictvím vystavených artefaktů přiblíží výstava návštěvníkům vývoj a historii této školy a některým bývalým žákům snad i připomene zapomenuté vzpomínky.

Výstava k 50. výročí vzniku Gymnázia Na Vítězné pláni představuje historii a vývoj jednoho z nejlepších pražských gymnázií. Koncept výstavy i celou realizaci si gymnázium zajišťuje samo, přičemž se nich mimo vyučující podílejí i stávající studenti, bývalí absolventi a ostatní zaměstnanci školy.
Výstavní panely připomínají tvář oficiální, výukovou, ale i studentský život. Výstava si klade za cíl ukázat jedinečnou soudržnost a loajalitu mezi studenty, absolventy i učiteli v průběhu celých 50. let.
Kromě vystavených artefaktů, které tvoří převážně tvorba studentů a například i studijní pomůcky, je zde i prostor k odpočinku. Ten nabízí možnost zhlédnout videa a zároveň spočinout na pohovce ředitele Zdeňka Mikyšky, která se jako jedna z mála věcí dochovala na GVP až do dnešní doby. Dále se návštěvníci mohou aktivně podílet na dotváření výsledné podoby výstavy, a to formou záznamů na lavicích a lavičce, vytvořením vzpomínkového selfie nebo zápisem do návštěvní knihy.

Autoři výstavy
Mgr. Petra Adámková
PhDr. Jaroslav Mervínský
Architektonické řešení
Kaa-studio, Kamila Holubcová / Antonín Holubec
Koncepce výstavy
Ing. Arch. Marek Podlaha
Grafické řešení
Ing. Arch. Marek Podlaha, Sára Doležalová
Výtvarná spolupráce
Kristián Mensa, Adam Egyházi
Instalace výstavy
Milan Slanina, studenti GVP

Kontakt pro bližší informace:
www.muzeumprahy.cz
Mgr. Olga Šámalová
náměstkyně ředitelky pro úsek vnějších vztahů samalova@muzeumprahy.cz T+ 420 221 012 939, M+ 420 725 847 820
Mgr. Marika Hankiewiczová
úsek vnějších vztahů hankiewiczova@muzeumprahy.cz T+ 420 221 012 933, M+ 420 601 751 807

Hledání členů

VYPLATÍ SE VÁM ČLENSTVÍ V ACK ČR?
SPOČÍTEJTE SI TO!

Máte nějaké dotazy nebo zájem o členství?Napište nám na info@ackcr.cz

 

Chcete dostávat nabídky na semináře ACK ČR?
Napište nám na ackcr@ackcr.cz

Kontakt

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2

E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 

Hlavní mediální partneři