V Egyptě můžete do Luxoru i k Asuánu

Tisk Email

Dovolená v Egyptě patří v posledních letech k nejatraktivnějším možnostem strávení nejenom letní dovolené. Po celý rok skýtá pro našince prakticky nejbližší, i v zimě teplé moře. Stačí si sbalit kufry, vyrazit na letiště a za čtyři hodinky jste již v severní Africe pod opojnými slunečními paprsky.

altTuristé, kteří se do Egypta rádi vracejí, potvrzují, že podmínky v severoafrické zemi jsou pro návštěvníky optimální – teploty vzduchu snesitelné, moře příjemné a na plážích není přelidněno. Zvláštní servis je připravený pro rodiny s dětmi, pro potápěče, užijí si i golfisté. Cestovní kanceláře, které letecké zájezdy do Egypta zpřístupnily širokému spektru turistů, opět nabízí nejen lenošení na plážích blahodárných moří s atraktivními podmořskými korálovými útesy, ale i výlety do Káhiry a Luxoru k monumentálním staroegyptským památkám: pyramidám v Gíze a Sakkaře, chrámů v Karnaku i pohřebišť v Údolí králů a královen.

Vydat se můžete i na některou z oblíbených plaveb po Nilu na palubě některé z pohodlných lodí s návštěvami nejen těchto unikátů, ale i např. druhého největšího města Egypta Alexandria, Sfingy a Egyptského muzea s proslulými mumiemi, výroby papyru i Asuánské přehrady.

Nejznámější egyptská letoviska Hurghada a Sharm El Sheikh u Rudého moře nabízí jedny z nejkrásnějších pláží  na světě, neskonale možností poznat orientální kulturu a další vyžití.

V letovisku Marsa Alam na západním pobřeží Rudého moře, kam donedávna jezdili jen nadšení  potápěči se stanem, si můžete užít klidné dovolené na panenské písčité pláži u křišťálově čistého moře s korálovým pobřežím.

altMnozí se rozhodně nespletou, když zvolí poloostrov Sinaj, přes nějž vedla cesta Mojžíšova lidu do zaslíbené zeměodkud je „coby kamenem dohodil“ k hranicím Izraele a dále Jordánska. A za nimi -  kolébka křesťanské civilizace Jeruzalém i pohádkové „ztracené“ skalní město Petra – jeden z divů světa -  i léčivé „stojaté“ vody Mrtvého moře.

Taba patří k nejluxusnějším dovolenkovým místům v Egyptě a přitom není synonymem pro přeplněné pláže a davy turistů, k magnetům patří také Klášter sv. Kateřiny, Mojžíšova hora či golf na originálním pouštním hřišti. Z Egypta si přivezte například oříšky nebo pravou arabskou čokoládu, zlatý šperk či vodní dýmku… Ať budete v Egyptě kdekoli, nevynechte projížďku na velbloudech.  Ze hřbetu tohoto "korábu pouště" totiž získává země zcela jinou perspektivu.  

(lab)

Foto archiv Eximtours

Zdroj: EXIM TOURS

Hledání členů

Kalendář akcí

8. srpna 2019
Zasedání Představenstva ACK ČR

25. září 2019
Odborný seminář ACK ČR: Jak správně komunikovat a řešit krizové situace v cestovním ruchu
Přihláška zde.

15. října 2019
Odborný seminář ACK ČR: Jaké má CK právní možnosti při problémech s dopravou?
Přihláška zde.

19. listopadu 2019
Valné shromáždění ACK ČR
Přihláška zde.

Chcete dostávat nabídky na semináře ACK ČR?
Napište nám na ackcr@ackcr.cz

Kontakt

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2
Tel: 224 914 543
Fax: 224 914 674
E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 

Hlavní mediální partneři