Únor v Museu Kampa - krátkodobé výstavy a přednášky

Tisk Email

VÁCLAV JÍRA: Strojky II.

5. listopadu 2009 – prodloužena do 21. března 2010

Výstava Václava Jíry představuje pozoruhodné kinetické strojky, které skládá z různých nalezených prvků původně fungujících strojů a strojků.  Vznikají tak zajímavé objekty v pohybu, někdy komické, někdy absurdní a někdy lyricky hravé.

Moderní umění v novém kabátě

O konce ledna bude otevřena stálá sbírka středoevropského moderního umění v netradičním prostoru Konírny v Museu Kampa. Uvidíte zde například Aleše Veselého, Olbrama Zoubka, Karla Nepraše a další…

Přednášky

V novém roce navazujeme na úspěšný cyklus přednášek Setkání s umělci, nový cyklus jsme nazvali Besedy na mlejně:

Beseda s Jiřím Načeradským

Ve středu 3. 2. 2010, v 19 hodin

Jiří Načeradský se v šedesátých letech přiklonil k nové figuraci a stal se jedním z jejích předních představitelů. Jeho groteskně působící obrazy ze sportovního prostředí se tehdy poprvé setkaly se zájmem veřejnosti. Proslul tématikou „běžců“, obrazy z tohoto okruhu se staly důležitou součástí sbírek Musea Kampa. Počátkem sedmdesátých let opustil figuraci a věnoval se motivům strojů. Významná je pro něj inspirace comicsy, s nadsázkou a ironií se zabývá erotikou.

Beseda se Stanislavem Kolíbalem

Ve středu 3. 3. 2010, v 19 hodin

Stanislav Kolíbal zasáhl na počátku své dráhy do různých uměleckých oblastí. Sochařstvím se stále soustředěněji zabývá od počátku šedesátých let. Ve své tvorbě jistě uplatňuje i zkušenosti ze studií scénografie, zkoumá nejrůznější prostorové možnosti. Dospívá ke krajnímu zjednodušení tvarů, k dokonalému vyvážení kompozice. Svým úsporným způsobem vyjádření se přiblížil mezinárodnímu proudu minimalismu a hnutí arte povera, ale nikdy s nimi nesplynul. Směřuje k výrazově čistým, stále exaktnějším, až architektonicky cítěným konstrukcím. Patří k nejosobitějším českým sochařům posledního půlstoletí.

Beseda s Alenou Kučerovou

Ve středu 7. 4. 2010, v 19 hodin

Alena Kučerová se řadí k nejvýznamnějším osobnostem českého umění od šedesátých let až do současnosti. Objevila originální metodu perforace zinkových desek, ze kterých tiskne působivé, střídmě řešené grafické listy. Zabývá se figurálními i krajinnými motivy, dospěla i k čisté abstrakci. V posledních letech, kdy se přestala věnovat grafice, vytváří jemné a křehké, až minimalistické objekty.

MUZEJNÍ KUFŘÍK

Přijďte si prodloužit prázdniny plné her. Museum Kampa pro Vás připravilo netradiční prohlídku v podobě Muzejního kufříku. Kufřík plný umění a překvapení se stane Vašim zábavným průvodcem. Velmi rádi Vám ho zapůjčíme zdarma ke každé platné vstupence.

WORKSHOPY A ANIMAČNÍ PROGRAMY

Tyto programy na objednávku jsou vhodné pro školní či zájmové skupiny, rodiny s dětmi i skupiny dospělých.

Vedle široké nabídky animačních programů a workshopů ke stálé sbírce Musea Kampa Vám nabízíme nové programy ke všem probíhajícím krátkodobým výstavám!

Více na www.museumkampa.cz/programy

Hledání členů

VYPLATÍ SE VÁM ČLENSTVÍ V ACK ČR?
SPOČÍTEJTE SI TO!

Máte nějaké dotazy nebo zájem o členství?Napište nám na info@ackcr.cz

 

Chcete dostávat nabídky na semináře ACK ČR?
Napište nám na ackcr@ackcr.cz

Kontakt

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2

E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 

Hlavní mediální partneři