TZ: Květnové svátky lákají Čechy k dovolené

Tisk Email

(PRAHA 18. dubna 2018) Stále častěji a raději využívají Češi ke svému volnu květnové svátky. Ty letošní nabízí hned dva prodloužené víkendy, které lákají nejen na eurovíkendy, ale také na delší pobyty ve vzdálenějších místech.

Již tradičně stoupá nárůst prodeje zájezdů, ale i samostatných letenek na první dva květnové týdny. Kromě klasických letních dovolených nabízejí státní svátky připadající na úterý 1. a 8. května příjemný doplněk pro stále oblíbenější kratší pobyty v průběhu roku.

Někteří z nich využívají obou víkendů k prodlouženému pobytu u moře. Dle Václava Nekvapila z CK Blue Style „první dva květnové týdny míří nejvíce lidí do Egypta, který v těchto dnech nabízí své příjemné klimatické podmínky i teplotu moře. Hned v závěsu se nejvíce dovolených v tomto termínu bude realizovat ve Spojených arabských emirátech.“

V Egyptě jsou nejpopulárnější destinace Hurghada, Marsa Alam a Sharm El Sheikh. Příznivé podmínky nabízí ale i Turecko, Řecko či Kanárské ostrovy.

„Prodloužené víkendy nahrávají také stále vyhledávaným eurovíkendům do nejrůznějších evropských měst,“ uvádí Josef Trejbal, ředitel portálu Letuška.cz a doplňuje: „Na prvních pozicích se letos umisťují metropole, jako je Paříž a Řím. Dále TOP 5 doplňuje Kodaň, Barcelona a Lisabon. Květnové svátky však lákají i k návštěvě vzdálenějších destinací, příkladem je i New York.“

Průměrná cena nakoupené letenky v dubnu se pohybuje do devíti tisíc korun. Zájem Čechů cestovat dokazují i celkové prodeje agentur specializovaných na prodeje letenek v porovnání s loňským rokem, kde za první tři měsíce letošního roku došlo v průměru k 11procentnímu nárůstu.

Lidé také rádi vyráží do bližších destinací, jako je Slovensko a Maďarsko, a to zejména kvůli oblíbeným termálním lázním a turistice. Na okraji zájmu nezůstává ani tuzemsko, kde dominují pobyty na horách a wellness pobyty.

Více informací:
Jan Papež, místopředseda pro vnější vztahy ACK ČR: 603 535 989
Michal Veber, výkonný ředitel ACK ČR: 608 217 271

Hledání členů

Kalendář akcí

8. srpna 2019
Zasedání Představenstva ACK ČR

25. září 2019
Odborný seminář ACK ČR: Jak správně komunikovat a řešit krizové situace v cestovním ruchu
Přihláška zde.

15. října 2019
Odborný seminář ACK ČR: Jaké má CK právní možnosti při problémech s dopravou?
Přihláška zde.

19. listopadu 2019
Valné shromáždění ACK ČR
Přihláška zde.

Chcete dostávat nabídky na semináře ACK ČR?
Napište nám na ackcr@ackcr.cz

Kontakt

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2
Tel: 224 914 543
Fax: 224 914 674
E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 

Hlavní mediální partneři