TISKOVÉ PROHLÁŠENÍ K VEŘEJNÝM AKCÍM NA PODPORU ZOO

Tisk Email

24. března 2017. Zoologická zahrada Jihlava si velice váží podpory od obyvatel Jihlavy a dalších lidí v reakci na ubitého plameňáka růžového dne 10. března 2017. Váží si i všech projevů solidarity a nabízené pomoci, stejně jako návrhu na konání některých veřejných akcí na podporu zoo.

Na druhou stranu žádnou podobnou akci Zoo Jihlava ani nepořádá, ani se na jejím pořádání nijak nepodílí. Se zástupci zoo ani nikdo o žádné veřejné akci na její podporu, ať už formou pochodu, meetingu, či jiné formě oficiálně nejednal ani nehovořil.

Stanovisko Zoologické zahrady Jihlava je, že pokud někdo chce zoo podpořit, nejlépe tak učiní tím, že do ní půjde na rodinný výlet a bude se těšit z pobytu a společnosti zvířat v ní. Zoo bude ráda za všechny návštěvníky, kteří budou pořádkumilovní a kteří nebudou lhostejní a tolerantní k projevům vandalismu nebo nedovolenému krmení zvířat nezodpovědnými návštěvníky, nejen v Jihlavě, ale i v dalších zoologických zahradách. Kdyby někdo z lidí chtěl Zoo Jihlava podpořit výrazněji a dlouhodoběji, může se stát adoptivním rodičem vybraného druhu zvířete, nebo sponzorem zoo. Spousta druhů zvířat na své podporovatele ještě stále čeká.

Rodiče všech tří nezletilých pachatelů se vedení zoo již omluvili. Zároveň rodiče dětí navrhli možnost mimosoudního vyrovnání vzniklé škody a nad rámec chtějí v zoo bezplatně provést úklidové práce.

TZ: ZOO Jihlava

Martin Maláč
tiskový mluvčí
tel.: 567 573 735
e-mail: malac@zoojihlava.cz

Zoologická zahrada Jihlava
Březinovy sady 5642/10
586 01 Jihlava
www.zoojihlava.cz 

Hledání členů

VYPLATÍ SE VÁM ČLENSTVÍ V ACK ČR?
SPOČÍTEJTE SI TO!

Máte nějaké dotazy nebo zájem o členství?Napište nám na info@ackcr.cz

 

Chcete dostávat nabídky na semináře ACK ČR?
Napište nám na ackcr@ackcr.cz

Kontakt

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2

E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 

Hlavní mediální partneři