TZ: Egypťané vylepšili bezpečnostní opatření na letištích a jsou připraveni na zvýšený zájem turistů

Tisk Email

Egypt se letos znovu vrací na scénu. Tato tradiční cílová destinace českých turistů zaznamenala v posledních dvou letech pokles zájmu.  Nyní ale cestovní kanceláře evidují až 70% nárůst prodaných zájezdů. „Aktuální prodeje zájezdů do Egypta nejen v Česku, ale i v Německu a Británii, vykazují enormní nárůst a rozhodně by tedy nikdo neměl nákup odkládat,“ uvedl na dnešní tiskové konferenci výkonný ředitel ACK Michal Veber a doplnil: „Rovněž je velmi málo pravděpodobné, že by se nabídka zájezdů do Egypta objevila v nějaké širší míře v rámci last moment.“

Příjmy z turistického ruchu jsou přitom pro Egypt strategickou záležitostí, především jde o významný zdroj tvrdé měny. Zatímco většina přímořských letovisek se potýkala v posledních letech s velmi špatnou vytížeností, kritický dopad měl porevoluční vývoj na návazné služby turistického ruchu. Turisté nevyhledávali  fakultativní výlety a to mělo značný dopad na tu část turistického průmyslu, která se nachází mimo přímořská letoviska. Egypt si je ale vědom významu, který pro jeho ekonomiku turistika má. Guvernér oblasti Rudého moře generál Ahmed Abdallah na dnešní tiskové konferenci v Praze upozornil především na fakt, že Egypťané využili tohoto složitého období především na to, aby zrekonstruovali některé hotely a dokončili bezpečnostní opatření na svých letištích. „Pracujeme na udržení vysokého standardu kvality služeb, které v Egyptě svým klientům poskytujeme. Cílem je spokojený návštěvník naší země, který následně může ve svém okolí šířit reklamu. Chceme podpořit fakultativní výlety, málokterá země světa nabízí pohled na takové kulturní a historické památky, jako právě Egypt,” řekl generál Abdallah a oznámil, že na duben a květen letošního roku egyptská strana českým turistům poskytne 15% slevu na kulturní a fakultativní výlety.

Guvernér Jižní Sinaje generál Khaled Fouda pak upozornil především na úroveň dokončených bezpečnostních opatření: „Všechna egyptská letiště nyní fungují na nejvyšší úrovni mezinárodních bezpečnostních standardů, je to oblast, které jsme se v poslední době hodně věnovali.”

Egyptští guvernéři na tiskové konferenci prezentovali také nejnovější rozhodnutí týkající se ceny jednorázových turistických víz. I když země původně plánovala její navýšení, cena těchto víz zůstane pro letošní sezónu na úrovni loňska – tedy na 25 USD. Velvyslanec Egypta Abderahnan Salaheldin Abderahman tak doufá, že i tento krok přispěje k tomu, že „se Egypt vrací zpět jako jedna z top destinací pro české turisty, kteří hledají relaxaci a kulturu.”

Jeho slova potvrzují i zástupci českých cestovních kanceláří, které se specializují právě na tuto destinaci. Výkonná ředitelka Blue-Style Lenka Pátek uvádí, že už nyní je jasné, že v Egyptě bude letos nárůst v rozsahu cca 70 %.  „Hlavní výhodou Egypta je to, že nabízí skvělé služby za vynikající ceny, které lze jen těžko zajistit v ostatních destinacích. Loňskou sezonu navíc spousta hotelů využila k rekonstrukcím hotelů, a tak jsou na novou sezonu skvěle připraveni. Egypt je zkrátka nenahraditelnou destinací s celoroční sezonou, ať se to týká kvality služeb či nádherného Rudého moře, které tolik láká milovníky potápění a šnorchlování. Co si budeme povídat, je to nejbližší a nejdostupnější destinace právě pro tyto aktivity,“ komentovala situaci Lenka Pátek. 

Podobně hodnotí vývoj v Egyptě také Jan Bezděk z CK Fischer: „Egypt se letos znovu velmi výrazně vrací na scénu, nárůst zájmu je rapidní a je rovnoměrně rozdělen mezi nejoblíbenější letoviska Hurghadu a Marsu Alam. Úroveň služeb šla výrazně nahoru a turisté se do svých oblíbených a často nově zrekonstruovaných hotelů znovu vrací. V poměru cena/výkon je Egypt bezkonkurenční destinace."

Marketingový ředitel EXIM tours Stanislav Zíma pak doplňuje trend, kterým se výběr dovolené v Egyptě řídí: „Čeští turisté požadují stále častěji kvalitnější služby – u hotelů to znamená  přesun ke 4 a 5* kapacitám, požadavek na služby all inclusive, na wellness a fitness vybavení hotelů. Klienti oceňují vybavení hotelů pro děti – tobogány, aquaparky, programy pro děti. Rostou i požadavky na delegáty – česky hovořící delegát je důležitým parametrem pro výběr dovolené.“

Příloha: statistika vývoje turistického ruchu z ĆR do Egypta (data za rok 2016 Český statistický úřad zatím nezveřejnil)

Rok

Počet turistů

Počet nocí

Průměrná délka pobytu:

2011

208 000

1 694 000

8,14

2012

238 000

2 059 000

8,65

2013

122 000

1 059 000

8,68

2014

185 000

1 491 000

8,05

2015

117 000

1 081 000

9,23

Další informace:
Hana Hikelová
Výkonná ředitelka HATcom s.r.o.
Vinohradská 33/89, Praha 2
Tel.: 222 103 154

Hledání členů

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

Kontakt

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2
Tel: 224 914 543
Fax: 224 914 674
E-mail: ackcr@ackcr.cz

Chcete dostávat nabídky na semináře ACK ČR?
Napište nám na ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

Hlavní mediální partneři: