Tisková informace o konání evropského setkání Mezinárodní koalice muzeí svědomí v Terezíně

Tisk Email

Památník Terezín hostí ve dnech 17. – 19. listopadu 2017 evropské setkání Mezinárodní koalice míst svědomí. Setkání se koná v budově bývalých Magdeburských kasáren v Tyršově ulici 207 v Terezíně.

Mezinárodní koalice muzeí svědomí „The International Coalition of Sites of Conscience“ sdružuje více než 200 organizací z 55 zemí celého světa a umožňuje jejich vzájemnou spolupráci a výměnu zkušeností. Památník Terezín je bezmála 15 let členem tohoto sdružení spolu s muzei, paměťovými institucemi a dalšími organizacemi, věnujícími se například památce obětem holocaustu, diktátorských režimů či obecně dodržování lidských práv. V České republice jsme členy této koalice spolu s Muzeem romské kultury v Brně a nově také s organizací Gulag.cz. Webové stránky ICSC najdete zde: http://www.sitesofconscience.org

Účastníci setkání si během svého pobytu v ČR prohlédnou Památník Terezín, seznámí se s jeho vzdělávacími aktivitami; některé z nich jsou či v minulosti byly tímto sdružením financovány. V Praze pak navštíví Ústav pro studium totalitních režimů a Archiv bezpečnostních složek. Setkání bude platformou pro diskuzi a přímý zážitek toho, jak se „Místa svědomí“ snaží zapojovat mládež do práce s náročnými tématy a jak u ní podporují empatii a občanskou angažovanost. Účastníci se seznámí s příklady strategií, prostředků a nástrojů, které „Místa svědomí“ vyvinuly v oblasti spolupráce s mládeží. Chybět nebude ani prostor pro diskuzi o probíhajících výzvách v této oblasti.

Zdroj:
Památník Terezín

národní kulturní památka
Principova alej 304
411 55  Terezín

http://www.pamatnik-terezin.cz


Hledání členů

VYPLATÍ SE VÁM ČLENSTVÍ V ACK ČR?
SPOČÍTEJTE SI TO!

Máte nějaké dotazy nebo zájem o členství?Napište nám na info@ackcr.cz

 

Chcete dostávat nabídky na semináře ACK ČR?
Napište nám na ackcr@ackcr.cz

Kontakt

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2

E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 

Hlavní mediální partneři