Stáhněte si svůj COVID certifikát nejen pro cestování!

Tisk Email

Od 1. června 2021 si můžete stáhnout několik certifikátů z portálu ocko.uzis.cz! Nečekjte a stáhněte si i Vy Certifikát EU COVID-19, a to nejen pro očkování, ale i prodělání covid-19 či výsledky testování.

Jak získám certifikát, který výsledek mého testu či očkování potvrzuje?
Od 1. června je možné stáhnout certifikát o prodělaném onemocnění, o výsledku negativního testu (jak antigenního, tak PCR testu) a certifikát o prodělaném očkování (jak po první dávce, tak po ukončeném očkování). Certifikáty už jsou v jednotném vzhledu podle Evropské unie.
Na certifikátech jsou uvedené jméno, příjmení a datum narození. Zároveň obsahují QR kód.
Certifikát si stáhnete na portálu https://ocko.uzis.cz/. Na portálu můžete:

  1. vyplnit své rodné číslo a číslo občanského průkazu. Dorazí vám SMS zpráva s kódem, pomocí kterého se přihlásíte. Doporučujeme proto pečlivě uvést a zkontrolovat své telefonní číslo, ať už u očkování či v žádance.
  2. využít elektronickou identitu (např. NIA, MojeID, BankID, OP s čipem apod.). Odkaz k přihlášení do národní identity naleznete také na stránce https://ocko.uzis.cz/

Viz: https://koronavirus.mzcr.cz/caste-otazky-a-odpovedi/

Doporučujeme aktuálně certifikát vždy vytisknout! Česká republika je v rámci pilotního testování jeden z prvních států, co je připraven postkynout občanům již QR kod. Ostatní státy EU se postupně připojí od 1. července 2021.

Od úterý 8. června vydává Min. zdravotnictví nový cenový předpis, který stanovuje maximální cenu PCR a antigenních testů pro samoplátce. Lidé tak nově za PCR test zaplatí nejvýš 614 Kč a za odběr 200 Kč a za antigenní test maximálně 201 Kč. Doposud byla cena PCR 1 310 Kč a antigenního testu 351 Kč.
Více zde: https://www.mzcr.cz/wp-content/uploads/2021/06/Vestnik-MZ_7-2021.pdf
Současně platí, že každý občan ČR má hrazené dva PCR testy měsíčně a jeden antigenní test týdně.

Nejčastěji kladené otázky ohledně certifikátu a testování: https://koronavirus.mzcr.cz/caste-otazky-a-odpovedi/ 

Mj. Jsem naočkovaný/á, mohu se také nechat testovat?
Na hrazený test má nárok i očkovaná osoba. 

Je vhodné domluvit se s pojišťovnou, mnohdy některá místa aktuálně chtějí po očkovaných klientech test zaplatit, že na něj nemají nárok. Nicméně Dle MZdr. však nárok i tak na bezplatný test mají. Tj. všichni, kdo mají veřejné zdravotní pojištění v České republice!

Kdy budou dostupné certifikáty pro děti?
V týdnu od 15. června budou svůj certifikát o očkování, prodělaném onemocnění nebo negativním výsledku testu moct na portálu https://ocko.uzis.cz/ získat také děti bez občanského průkazu. Po zadání data narození, e-mailu a telefonní čísla obdržíte ověřovací SMS zprávu. Po přístupu do portálu se zobrazí certifikát. Případně může certifikát vytisknout poskytovatel zdravotních služeb, který vakcinaci či test provedl (očkovací místo, praktický lékař, odběrové místo), avšak pouze po dokončení celého cyklu očkování (nikoliv ihned po první dávce) a pouze na vyžádání.

Hledání členů

VYPLATÍ SE VÁM ČLENSTVÍ V ACK ČR?
SPOČÍTEJTE SI TO!

Máte nějaké dotazy nebo zájem o členství?Napište nám na info@ackcr.cz

 

Chcete dostávat nabídky na semináře ACK ČR?
Napište nám na ackcr@ackcr.cz

Kontakt

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2

E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 

Hlavní mediální partneři