Slovinsko zavedení dálničních známek/nálepek od 1.7.2008

Tisk Email

Dálniční nálepky určené osobním automobilům a motocyklům budou mít půlroční nebo roční platnost s tím, že známky na kratší období prozatím nebudou k dispozici. Zavedení dálničních nálepek za používání dálnic a rychlostních silnic nově přináší i zpoplatnění dálničních obchvatů (např. Lublaň, Celje či Maribor), jejichž používání dosud nebylo zpoplatňováno. Pro minibusy, autobusy i kamióny pro letošní rok zůstává zachován dosavadní způsob přímé úhrady mýtného na dálničních mýtnicích, tedy úhrada za konkrétní projeté úseky. Od roku 2010 by měl být v SI zaveden systém automatického odečítání mýtného prostřednictvím satelitu.

 

typ  nálepky cena v EUR

roční nálepka pro dvoustopá motorová vozidla do 3.500 kg - os.automobily   55,00

půlroční nálepka  pro dvoustopá motorová vozidla do 3.500 kg - automobily  35,00

roční nálepka pro jednostopá motorová vozidla - motocykly                           27,50

půlroční nálepka  pro jednostopá motorová vozidla - motocykly                                 17,50

 

Pro značný počet českých turistů, kteří při průjezdu SI k chorvatskému Jadranu tranzitují po nejfrektovanější trase E 57 a E 59 ve směru od rakouské státní hranice Šentilj - Maribor - Gruškovje (hraniční přechod s Chorvatskem), bude zavedení nálepek představovat citelné zvýšení nákladů. Po této trase, kde je zatím pouze cca 15 km dálnice (30 km v obou směrech) od rakouské hranice k Mariboru, budou motoristé muset uhradit minimálně částku 35,-EUR, což je cena za půlroční nálepku. Dálniční známky se mají prodávat s dostatečným časovým předstihem např.na čerpacích stanicích pohonných hmot či v ústředních automotoklubech. Používání dálnic a rychlostních silnic bez platné a správně umístěné dálniční známky na vozidle bude považováno za porušení zákona a pokutováno částkou ve výši min.300 EUR.

Hledání členů

VYPLATÍ SE VÁM ČLENSTVÍ V ACK ČR?
SPOČÍTEJTE SI TO!

Máte nějaké dotazy nebo zájem o členství?Napište nám na info@ackcr.cz

 

Chcete dostávat nabídky na semináře ACK ČR?
Napište nám na ackcr@ackcr.cz

Kontakt

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2

E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 

Hlavní mediální partneři