Šlesvicko-Holštýnsko: země dvou moří

Tisk Email

Přemýšlíte o pobytu v Německu? Pak Vám doporučujeme návštěvu spolkové země Šlesvicko – Holštýnsko. Že o ní zatím nic nevíte? Nevadí, alespoň budete mít co objevovat, a k objevování je toho opravdu hodně.

Neodolatelná atmosféra přímořských oblastí

Šlesvicko-Holštýnsko se rozprostírá na samém severu Německa. Jako jediná ze všech spolkových zemí má přístup ke dvěma mořím – Severnímu a Baltskému. Ačkoli se od sebe obě moře zásadně liší, mají i něco společného – nabízejí kilometry nekonečných písečných pláží. altTy jsou navíc skvěle upraveny a třešinkou na dortu pro Vás určitě budou plážové koše, ve kterých můžete relaxovat a vychutnávat si čerstvý mořský vzduch. Ten má mimochodem blahodárné účinky, o čemž svědčí i řada přímořských lázní nacházejících se na pobřeží obou moří. Za návštěvu rozhodně stojí lázeňské centrum St.Peter-Ording na pobřeží Severního moře.

Severní moře je poněkud bouřlivější, přesto, nebo právě proto láká k procházkám v mělčinovém moři, to je zařazeno na seznam světového přírodního dědictví UNESCO. Právě zde můžete naživo sledovat výkyvy mořské hladiny. Baltské moře je naproti tomu klidnější, a proto se stává výletním cílem pro rodiny s dětmi. Pokud byste se už dostatečně nabažili pevniny, pak se vydejte objevovat ostrovy. K perlám této oblasti patří ostrovy Sylt, Amrum, nebo Föhr. Kdo by se chtěl vydat ještě dále na moře, ten by neměl vynechat návštěvu „červeného ostrova“ Helgolandu. Na plážích Šlesvicka- Holštýnska můžete nejen relaxovat a užívat si slunce a moře, ale také sportovat. Surfing ve všech svých podobách a další vodní sporty, golf, a především pak plachtění ke Šlesvicku-Holštýnsku neodmyslitelně patří. Kromě zmiňovaných plážových košů dotváří celkovou atmosféru pobřežních oblastí i řada majáků. Na ty narazíte jak na pobřeží Severního moře, tak Baltského moře a samozřejmě i na ostrovech.

altŽivá města severu

Láká Vás kromě přírodních krás a plážové turistiky také návštěva měst? Pak je Lübeck a Kiel tím pravým cílem pro Vás. Lübeck Vás okouzlí svým zachovalým historickým jádrem a perfektními ukázkami typické severské architektury: cihlové gotiky, i díky tomu patří město k památkám UNESCO. Při návštěvě Lübecku nesmíte vynechat ani návštěvu Holštýnské brány, která je dodnes symbolem tohoto hanzovního města, radnice a proslulých památek jako je hradní klášter Koberg, nebo kostel Sv. Jakuba se špitálem Ducha Svatého.  Pokud byste si město chtěli prohlédnout i z jiné perspektivy, doporučuji okružní jízdu po řece Trave. A když už se jednou nacházíte v Lübecku, bylo by hříchem odjet a neochutnat místní specialitu – pravý lübecký marcipán.

Zatímco v Lübecku narazíte na historické památky doslova na každém rohu, v Kielu Vás pro změnu uvítá moderní architektura. Hlavní město Šlesvicka-Holštýnska je důležitým přístavem a právě odtud také vyrážejí výletní lodě na své okružní plavby po celém altu a Severním moři. Pokud byste si mohli vybrat, vydejte se do Kielu právě v období tzv. Kielského týdnu (letos 16. – 24. 6.), kromě světového závodu v plachtění se zde koná i festival pod otevřeným nebem plný zpěvu, tance, hudby a gastronomických zážitků.alt

Šlesvicko – Holštýnsko: ráj cyklistů

Šlesvicko- Holštýnsko je zároveň i rájem cyklistů. Síť cyklostezek je velmi hustá a navzájem propojená, stezky jsou navíc velmi kvalitní. A protože zde na kole jezdí opravdu každý, tak je zde i nespočet hospůdek, kaváren, ubytovacích a jiných zařízení, která zajistí servis pro Vás i Vaše kolo. Trasy jsou zde celkem nenáročné, celé oblast je rovinatého charakteru. Kdo by si chtěl přesto vyšlápnout i nějaký ten kopeček, ten ať se vydá do Holštýnského Švýcarska.

Užijte si Šlesvicko-Holštýnsko všemi svými smysly

V jakémkoli z přístavních městeček můžete navštívit tradiční rybí trhy a koupit si čerstvé úlovky tamějších rybářů. altTrhy, na nichž můžete „ulovit“ regionální produkty, se zde konají pravidelně a to i v menších městech. Na jednom místě tak seženete vše, co Vám umožní ochutnat pravou a nezaměnitelnou chuť a atmosféru Šlesvicka-Holštýnska. A co je pro tuto zemi na severu Německa typické: dary moře v prvotřídní kvalitě, lahodné pečivo, o kterém se Vám ani nesnilo, speciální sýry a uzeniny, a čerstvá zelenina (především pak chřest) a ovoce, jejichž vůně a skvělá chuť Vám vyrazí dech.

 Text vznikl za podpory Německé turistické centrály (DZT)

alt

 

 

 

 

Hledání členů

VYPLATÍ SE VÁM ČLENSTVÍ V ACK ČR?
SPOČÍTEJTE SI TO!

Máte nějaké dotazy nebo zájem o členství?Napište nám na info@ackcr.cz

 

Chcete dostávat nabídky na semináře ACK ČR?
Napište nám na ackcr@ackcr.cz

Kontakt

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2

E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 

Hlavní mediální partneři