Situace v Thajsku, exotické destinaci

Tisk Email
Situace v Thajsku je stále nepřehledná, protestující obsadili v Bangkoku jak mezinárodní letiště Suvarnabhumi, tak letiště pro vnitrostátní lety Don Muang. V současné době se turisté dopravují na letiště Utapao vzdálené přibližně 150 kilometrů na východ od Bangkoku. Letiště Utapao je vojenské, ale dokáže na své ranveji nechat přistát i Airbus A380.

V dohledné době se očekává zastavení protestů a zklidnění situace. Velmi často dochází k záměně situace v Indii za situaci v Thajsku. Zmíněná nepříjemná situace neovliňuje pobyty v turisticky atraktivních destinacích jako jsou Ko Samui, Phi Phi, Phuket, Krabi nebo Pattaya.

Cestovní kanceláře již dopravují turisty do těchto oblastí přes jiné vstupní místa než je Bangkok. Navíc v tuto chvíli ještě není hlavní sezona, která začíná s lety po polovině prosince, kdy bude situace jistě již vyřešena. Pokud se týká současných cest nelze jistě doporučit individuální turistiku, ale pokud se týká organizovaného cestovního ruchu, mají české cestovní kanceláře v místě delegáty nebo partnery, kteří neustále monitorují situaci a průběžně podávají zprávy a tak lze předejít omezením při cestách.

Pokud se týká prodejů do exotických destinací obecně, pak silvestrovské termíny jsou již zcela vyprodány a aktuálně probíhá doprodej posledních míst na Vánoce. Stále je nabídka pro pobyty před Vánoci. Pro příští rok je nabídka poměrně pestrá a stále je z čeho vybírat. Novinkou jsou přímé lety do Cancúnu, které tak řadí Mexiko mezi 3 nejpopulárnější destinace letošní exotické sezony spolu s Dominikánskou republikou a Kubou. Exotická sezona končí až v polovině května a tak možnosti, jak v zimě užít sluníčka jsou opravdu velké.

Některé proklamace ohledně rapidně klesajících prodejů exotických destinací v souvislosti s krizí se nepotvrzují a po úspěšném říjnu došlo k pouze mírnému propadu počátkem listopadu. Ihned poté co média přestala neustále uvádět možné dopady krize se prodej opět zvýšil a nyní se nachází na stejné úrovni jako v loňském listopadu.

Hledání členů

VYPLATÍ SE VÁM ČLENSTVÍ V ACK ČR?
SPOČÍTEJTE SI TO!

Máte nějaké dotazy nebo zájem o členství?Napište nám na info@ackcr.cz

 

Chcete dostávat nabídky na semináře ACK ČR?
Napište nám na ackcr@ackcr.cz

Kontakt

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2

E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 

Hlavní mediální partneři