S cestovní kanceláří cestujete výhodněji

Tisk Email

Oblak sopečného popela stejně jako stávka v Řecku prokázaly: kdo si zařídil svou cestu, ať už služební nebo na dovolenou, přes cestovní kancelář, byl ve výhodě. Cestovní kanceláře se staraly o své klienty v místech pobytu, přebookovávaly lety, obstarávaly náhradní dopravu, zajišťovaly místa v ubytovacích zařízeních i transfery, aby se turisté dostali domů bez starostí.

Organizované cesty tak zabodovaly oproti těm individuálním a přispěly k nezkažené dovolené.
Klienti cestovních kanceláří mají výhody počínaje výběrem dovolené, kdy jim poradí zkušení pracovníci. Po příletu mají klienti cestovních kanceláří oproti individuálním zajištěn transfer, informace o místě pobytu včetně nabídky fakultativních výletů a last but not least pomoc v případě potřeby – třeba úrazu či nemoci, v případech jazykové bariéry.

O klienty cestovních kanceláří je postaráno, i když zkrachuje letecká společnost; cestovní kancelář zajistí jinou letenku, překnihování nebo jinou náhradní dopravu. O tom se privátnímu cestujícímu leda sní. Dokonce, i kdyby se do insolvence dostala sama cestovní kancelář, postará se o klienty a jejich peníze pojišťovna.

Při krizových situacích, jako bylo uzavření letového prostoru, těžili klienti cestovních kanceláří z výhod organizovaného zájezdu: v případě nenadálých událostí se cestovní kanceláře samy starají o alternativní zpáteční cestu a zajišťují prodloužení pobytu svých hostů v hotelech. Přestože cestovní kanceláře nejsou povinny takové prodloužení pobytu hradit, jsou jejich klienti oproti individuálně cestujícím zvýhodněni i finančně: cestovní kanceláře dokážou vyjednat v hotelech pro tyto případy výhodnější cenu, než musí zaplatit klient „z ulice“.  Některé z nich vyšly klientům vstříc natolik, že prodloužení pobytu dokonce zajistily na vlastní účet.

Další situací, kdy jsou klienti cestovních kanceláří s předplacenými službami ve výhodě, mohou být opatření související s ekonomickou situací v cílové zemi: pokud by v důsledku ekonomické krize došlo ke zvýšení některých cen, nedotkne se to cen, které mají cestovní kanceláře ve smlouvě se zahraničními partnery. Čím více služeb tedy turista zakoupí prostřednictvím cestovní kanceláře, tím lépe pro něj. Účastníci oblíbených all inclusive zájezdů si užijí dovolenou  naprosto bezstarostně a naplno.

Hledání členů

VYPLATÍ SE VÁM ČLENSTVÍ V ACK ČR?
SPOČÍTEJTE SI TO!

Máte nějaké dotazy nebo zájem o členství?Napište nám na info@ackcr.cz

 

Chcete dostávat nabídky na semináře ACK ČR?
Napište nám na ackcr@ackcr.cz

Kontakt

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2

E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 

Hlavní mediální partneři