ROŽMBERKOVÉ: rod českých velmožů a jeho cesta dějinami

Tisk Email

6. 11. 1611 zemřel na zámku v Třeboni Petr Vok, poslední mužský potomek proslulého rodu Rožmberků a v roce 2011 uplyne 400 let od této významné události. Podstatné momenty dějin tohoto rodu budou formou velké výstavy s názvem Výstava Rožmberkové, rod českých velmožů a jeho cesta dějinami prezentovány ve výstavních prostorách Valdštejnské jízdárny v Praze. Bude to vůbec poprvé, kdy budou moci návštěvníci spatřit tyto významné artefakty spjaté s rožmberským kulturním dědictvím na jediném místě.

Na výstavě se objeví např. obrazy Mistra Třeboňského oltáře, restaurované a vědecky překvapivě nově interpretované obrazy s mytickým námětem Dělení růží ze zámku v Telči, dosud nikdy nevystavený iluminovaný rukopis oslavné básně Rosa Rosensis od Jacoba Cantera z konce 15. století, zcela neznámé renesanční portréty Petra Voka z Rožmberka s vyobrazením legendárního řádu lebky. Vystaveny budou také dopisy proslulé Perchty z Rožmberka (Bílé paní) nebo populární pijácká pokutní registra Petra Voka z Rožmberka.

Výstava nazvaná „Rožmberkové, rod českých velmožů a jeho cesta dějinami" má ambice stát se podobně prestižní jako již uskutečněné výstavy Rudolf II. a Praha, Karel IV. - Císař z boží milosti nebo Albrecht z Valdštejna a jeho doba. Exponáty budou na výstavě průběžně obměňovány, tak aby mohla být výstava navštívena i opakovaně.

  • Místo: Valdštejnská jízdárna
  • Datum konání: 19.05.2011 - 20.08.2011
  • Typ akce: Výstava

Zdroj: Národní galerie

Hledání členů

VYPLATÍ SE VÁM ČLENSTVÍ V ACK ČR?
SPOČÍTEJTE SI TO!

Máte nějaké dotazy nebo zájem o členství?Napište nám na info@ackcr.cz

 

Chcete dostávat nabídky na semináře ACK ČR?
Napište nám na ackcr@ackcr.cz

Kontakt

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2

E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 

Hlavní mediální partneři