Regensburg – historická metropole plná života

Tisk Email

Regensburg, nádherné historické město na Dunaji, nabízí fantastický pohled na více než 2000 let starou historii. Regensburg je druhým nejstarším městem Německa a pátým největším v Bavorsku. V roce 2006 bylo historické centrum společně se čtvrtí Stadtamhof  zařazeno na seznam světového dědictví UNESCO. Regensburg je však lákavým turistickým cílem nejen díky svým historickým památkám.

altCo návštěvníky zaujme na první pohled, je celistvost historického jádra. Právě zde se totiž nachází více než 900 památkově chráněných domů, díky kterým bylo město zapsáno na seznam světového dědictví. K tradičním památkám patří proslulý Kamenný most, klenoucí se nad řekou Dunaj, a zdejší dóm, který má uvnitř díky svým vitrážím neopakovatelnou, trochu tajemnou atmosféru. Do této společnosti patří i muzeum s chrámovým pokladem a v neposlední řadě také historická lékárna. Toho, co stojí za vidění je zde opravdu hodně – historické budovy -  kostely, radnice, římské památky (Porta Pretoria – jediná římská brána dochovaná na sever od Alp), sochy, náměstíčka, parky a zahrady. Regensburg nadchne svou pohostinnou atmosférou a jedinečným kouzlem, které přetrvává již po staletí.

Živoucí a zajímavou atmosféru města oceňují i studenti, kterých je zde opravdu velké množství (až 25 000). Kromě toho je to i fakt, že je v Regensburgu vůbec největší hustota hospůdek ze všech německých měst. Ty nabízejí samozřejmě kromě jiného i bavorské speciality, ke kterým neodmyslitelně patří voňavé, grilované klobásky.alt Zážitkem, který byste si neměli nechat při pobytu v Regensburgu ujít, je návštěva nejstarší „klobáskárny“ světa – Wurstkuchl - na břehu Dunaje, přímo u Kamenného mostu, kde vám naservírují lahodné, do křupava grilované bavorské klobásky a k tomu domácí zelí a domácí hořčici. Vy si pak tuto pochoutku můžete vychutnávat s pohledem na řeku, nebo panorama města.

A teď trochu z jiného soudku. Nakupování? Tak toho si v Regensburgu také užijete dosyta. V historických uličkách centra města, které jsou pěší zónou, se nacházejí obchůdky a butiky, které nabízejí jak tradiční, tak speciální zboží – nechybí zde módní butiky, obchůdky se šperky, a tradičními rukodělnými výrobky a kulinářskými specialitami. A co si odvézt jako vzpomínku, nebo dárek s sebou? Třeba právě tradiční, chuťově nezaměnitelnou hořčici, která je dodnes vyráběná ručně podle tradiční receptury rodiny Handelmaier. Perfektně se hodí třeba právě ke grilovaným klobáskám.

Návštěva Regensburgu bez auta? Klidně! Regensburg je velmi přívětivý i k návštěvníkům – cyklistům. Nejznámější trasou, která vás zavede i do samotného srdce Regensburgu – je Dunajská stezka. Regensburg je napojen na celou řadu dalších cyklostezek. altJedna z nich návštěvníky zavede k monumentálnímu mramorovému chrámu nad Dunajem – k Wallhalle. Walhalla, jinak řečeno také síň mrtvých – je místem, které má symbolický význam – sjednocuje totiž mimořádné německy hovořící historické osobnosti. Anticky vyhlížející chrám je zaplněn sochami těchto osobností, a pamětními deskami s mnoha zajímavými informacemi z německy mluvících oblastí. Sochy zde mají např. i Albert Einstein, Sophie Scholl (Bílá růže), Konrad Adenauer, nebo Johannes Brahms.  Z hory, na které je chrám postaven, se navíc nabízí nádherný panoramatický pohled na údolí Dunaje.

Regensburg je oblíbeným, výletním místem německých i zahraničních návštěvníků. Není se čemu divit. Ne nadarmo je nazýván klenotem na Dunaji. Každý si zde přijde na své – architektura, kultura, gastronomie, wellness, aktivní dovolená, nakupování,… to vše se snoubí v tomto krásném a kouzelném městě, které si právem zasloužilo vstupenku do exkluzivní společnosti památek světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. O tom všem se ale můžete sami přesvědčit při své příští návštěvě Bavorska.

Tipy na cestu:

  • Vzdálenost z Prahy cca 260 km
  • Dostupnost vlakem, autem, autobusem
  • Není potřeba mít ekologickou plaketu pro auto
  • Na internetu si můžete objednat české brožury
  • Vše o UNESCO památkách v Německu na: http://unesco.germany.travel/en/index.html

Zdroj: Německá turistická centrála

alt

Hledání členů

VYPLATÍ SE VÁM ČLENSTVÍ V ACK ČR?
SPOČÍTEJTE SI TO!

Máte nějaké dotazy nebo zájem o členství?Napište nám na info@ackcr.cz

 

Chcete dostávat nabídky na semináře ACK ČR?
Napište nám na ackcr@ackcr.cz

Kontakt

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2

E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 

Hlavní mediální partneři