Řecké ostrovy jsou dnes ještě přitažlivější a pohostinnější

Tisk Email

Poznat doopravdy Řecko - znamenalo by navštívit  alespoň  na tři tisíce jeho ostrovů a ostrůvků. Tolik jich  je v Egejském, Středozemním a Jónském moři.

Složitá společenská a ekonomická situace se kvality služeb na ostrovech nedotkla. altNaopak, jak nedávno vzkázal např. předseda Asociace cestovního ruchu na Krétě Theodoros Milonakis - "všichni zaměstnanci cestovních kanceláří i hotelů se ještě více snaží, aby pro své hosty v tomto nelehkém roce připravili dovolenou plnou pohody a řecké pohostinnosti.

Nejoblíbenější zájezdy míří na ostrovy Korfu, Rhodos, Krétu, Zakynthos, Kos, Lefkádu a Samos. Každý z nich je čímsi kouzelnější  a má svá „nej“.

„Smaragdový ostrov“ Korfu si oblíbila i rakouská císařovna Sissi, stálezelený Hippokratův Kos nabízí nečekaně i léčivé termální prameny a v okolí Lefkády sousedí rodina Onassise. Na ostrově Rhodos s nejmírnějším klimatem je moře v létě teplé 25° C i výš. Vína ze Samosu v Egejském moři, 2 km od Turecka, rodiště Pythagora, se pijí jako mešní vína ve Vatikánu. Jen na Zakynthosu můžete se štěstím pozorovat vzácné středomořské želvy Carety obecné. altKréta - největší a nejjižnější řecký ostrov ve Středozemním moři - kolébka evropské civilizace, i samotného boha Día, se pyšní  nejdelší soutěskou Evropě Samaria i nejvýznamnější památkou vyspělé minojské civilizace v Knossu.

Na řecké ostrovy se lidé vracejí od jara až do října i pro jejich nezapomenutelnou kuchyni – podle všeho nejzdravější ve Středomoří. Samotné slovo gastronomije je řeckého původu.  V jídle nesmí chybět olivový olej, čerstvá zelenina, voňavé bylinky či mořští živočichové. Nejlépe je zajít si do nějakých z taveren, kde se stravují místní obyvatelé.

 (lab)

Zdroj: EXIM tours

 

 

Hledání členů

VYPLATÍ SE VÁM ČLENSTVÍ V ACK ČR?
SPOČÍTEJTE SI TO!

Máte nějaké dotazy nebo zájem o členství?Napište nám na info@ackcr.cz

 

Chcete dostávat nabídky na semináře ACK ČR?
Napište nám na ackcr@ackcr.cz

Kontakt

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2

E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 

Hlavní mediální partneři