Rady a doporučení pro návštěvníky zimní olympiády ve Vancouveru

Tisk Email

Velvyslanectví ČR v Kanadě zřizuje od 10.2. do 1.3.2010 přímo ve Vancouveru konzulární jednatelství, které zajistí konzulární pomoc účastníkům her nebo návštěvníkům, kteří se ocitnou v nouzi. Aby bylo v maximální míře možno předejít případným komplikacím, doporučujeme všem turistům, aby zvážili následující rady a doporučení.

Jste-li občanem České republiky, potřebujete pro cesty do Kanady vstupní víza. Ta lze získat prostřednictvím vízového oddělení Velvyslanectví Kanady v Praze, www.canada.cz. Doporučujeme o víza požádat v dostatečném časovém předstihu; pražské vízové oddělení totiž narozdíl od vízového oddělení ve Vídni není schopno vystavit víza téhož dne, kdy byla žádost podána.

·        Cestujete-li do dějiště her přes USA, ujistěte se, že máte náležitá vstupní či průjezdní víza USA (pro držitele pasů se strojově čitelnou zónou) nebo povolení ESTA (pro držitele biometrických pasů, tedy s čipem).

·        Pokud dojde ke ztrátě či odcizení Vašeho cestovního pasu ještě na území Spojených států, počítejte s časově náročnější procedurou; imigrační úřady USA nejsou v zásadě schopny vystavit jednorázové vstupní či tranzitní vízum USA do náhradního cestovního dokladu, resp. tento neuznávají. Imigrační úřady USA sice přislíbily pro účely her jistou vstřícnost, nicméně s jejich pomocí lze počítat pouze v případech skutečně naléhavých a kritických.

·        Ještě před odletem z ČR si pro svoji potřebu pořiďte fotokopie všech osobních dokladů - cestovního pasu, rodného a případně i oddacího listu a občanského průkazu. Tyto fotokopie by se Vám mohly hodit v případě ztráty nebo odcizení cestovního pasu a museli bychom vystavit náhradního cestovní doklad.

·        Před odletem do Kanady doporučujeme navštívit zubního lékaře a v případě osob se zvláštními zdravotními potížemi i praktického lékaře. Lékařské ošetření v Kanadě je velmi drahé a o zubním ošetření to platí dvojnásob! Ze stejných důvodů doporučujeme vybavit se před cestou dostatečným množstvím nezbytných léků.

Potvrzení pro imigrační orgány v angličtině je sice výhodou, ale určitě není podmínkou.

·        Cestovní zdravotní pojištění je nezbytnou podmínkou! Zcela jistě si nezapomeňte přibalit kopii nebo alespoň číslo Vaší pojistky; pokyny pro zahraniční agenty a/nebo lékaře v angličtině jsou nepochybně výhodou.

·        Pro případy pojistných událostí doporučujeme vybavit se také nezbytnými pohotovostními telefonními čísly (tzv. hotlines) na pojišťovnu, v případě např. ztráty kreditní karty a její následné nutné blokace na příslušnou banku a podobně.

·        Případné vystavení náhradního cestovního dokladu se neobejde bez dvou identických pasových fotografií z nedávné doby. Nechcete-li zbytečně mrhat časem a penězi během Vaší dovolené, přivezte si tyto fotografie s sebou.

·        Bezpečnostní situace ve Vancouveru je stejná jako v každém jiném větším městě a olympijské hry nelákají pouze poctivé turisty, ale i ty, kteří na cestovatele zaměřují své nelegální aktivity. Upozorňujeme zejména na zvýšené množství krádeží a aktivity tzv. pouličních gangů! Obecně doporučujeme nenosit u sebe ani větší množství peněz ani originály cestovních dokladů. Váš pas bude nejlépe uložen v hotelovém trezoru či na jiném bezpečném místě.

·        Pokud i přes výše uvedené rady a doporučení budete potřebovat pomoc dočasného Konzulárního jednatelství ČR ve Vancouveru, stálá konzulární pohotovost bude k dispozici na tel. čísle +1 (613) 293-6667.

·        Máte-li zájem o aktuální informace o programu her, prodeji vstupenek v místě, městské dopravě ve Vancouveru či spojení mezi Vancouverem a Whistlerem, jakož i o další informace o doprovodných kulturních programech a turistických zajímavostech Vancouveru, doporučujeme navštívit oficiální internetové stránky Vancouverského organizačního výboru http://www.vancouver2010.com.

Hledání členů

VYPLATÍ SE VÁM ČLENSTVÍ V ACK ČR?
SPOČÍTEJTE SI TO!

Máte nějaké dotazy nebo zájem o členství?Napište nám na info@ackcr.cz

 

Chcete dostávat nabídky na semináře ACK ČR?
Napište nám na ackcr@ackcr.cz

Kontakt

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2

E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 

Hlavní mediální partneři