Pronikněte do tajů vietnamské kuchyně

Tisk Email

Vietnam nabízí kromě mnoha dalších cestovatelských zážitků i ty gurmánské. Jako celá kultura Vietnamu je i místní kuchyně výrazně ovlivněna Čínou, ale za dlouhá staletí se přizpůsobila místním podmínkám a chutím. Oproti čínské kuchyni je méně mastná a díky snadnému přístupu k moři plná ryb a darů moře.

alt

Ve vietnamské kuchyni se nepoužívá taková škála koření jako například v Indii, základem je pepř a trochu čerstvé chilli papričky. Chuťové rozmanitosti se dosahuje díky nezbytným bylinkám a dochucujícím omáčkám. Nejčastěji to je sójová a chilli omáčka a samozřejmě i rybí omáčka (nejlepší se údajně vyrábí na ostrově Phu Quoc), do které si Vietnamci namáčejí oblíbené jarní závitky či kousky masa a mořských plodů.

Na žádné tabuli nechybí čerstvá nebo tepelně upravená zelenina, jako příloha slouží rýže nebo nudle. Především v centrální části Vietnamu se při vaření používá i ovoce, takže můžete ochutnat např. delikatesní rybu v omáčce s kousky ananasu. alt

Jako dezert se obvykle podává čerstvé ovoce. Kromě nám známého banánu, manga, ananasu a vodního melounu se ve Vietnamu setkáme i s dalšími druhy tropického ovoce - liči, rambutanem, dračím ovocem (dragon fruit, pitahaya, pitaja) nebo např. durianem (a jeho poněkud obtížným odérem) a mangostanem.

alt

Pokud se tedy vydáte do Vietnamu, můžete se určitě těšit i na mnohá gurmánská potěšení. Samozřejmě se asi setkáte také s něčím, co vám příliš nezachutná, ale tak je to s každou kuchyní.

A také podobně jako v Číně, i ve Vietnamu můžete potkat jídla (a nápoje) poněkud méně obvyklého původu - hady, štíry i pro nás těžko pochopitelné psy. Jestli se ale těmto experimentům bráníte, nemusíte se bát, že byste někde měli potíž najít "konformnější" formu pokrmu, vždy si je co vybrat.

Zdroj: China Tours

 Ale konec psaní, fotky řeknou více:

Nejdřív odkud se to všechno bere:

altaltalt altaltalt

Pak se to musí zpracovat a připravit:

alt alt

A teď ty skvostné výsledky:

altaltalt

 

 

 
Hledání členů

VYPLATÍ SE VÁM ČLENSTVÍ V ACK ČR?
SPOČÍTEJTE SI TO!

Máte nějaké dotazy nebo zájem o členství?Napište nám na info@ackcr.cz

 

Chcete dostávat nabídky na semináře ACK ČR?
Napište nám na ackcr@ackcr.cz

Kontakt

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2

E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 

Hlavní mediální partneři