Pomoc Itálii po zemětřesení

Tisk Email

Ministerstvo zahraničních věcí oceňuje projevy solidarity s Itálií, které od občanů a institucí v České republice přicházejí. Zároveň vyzývá k respektování žádosti italské strany, aby v současné situaci nebyly do země vysílány nekoordinované zásilky materiální pomoci ani záchranáři.

Po vyhodnocení škod se spíše uplatní finanční pomoc při obnově poničených budov a infrastruktury. Ministerstvo zahraničních věcí již podpořilo první žádost o veřejnou sbírku pro oběti zemětřesení v Itálii. Italská vláda připravuje zveřejnění vládního konta, na které rovněž bude možné pomoc zasílat.

V pondělí 6.4.2009 postihlo střední Itálii silné zemětřesení o síle 5,8 Richterovy stupnice s epicentrem v obci Aquila. Další silné otřesy v regionu Abruzza pokračovaly v úterý 7.4. a ve čtvrtek 9.4.2009. Počet obětí již přesáhl 270 osob; jsou mezi nimi i dva studenti z ČR. Zraněno je více než tisíc lidí. V oblasti bohaté na kulturní památky je poškozeno přes 10 000 budov a o přístřeší přišlo asi 20 000 lidí. Škody, které při zemětřesení vznikly, se odhadují na 2-3 miliardy eur (53-79 miliard korun).

Ministr zahraničních věcí ČR vyjádřil osobně svému italskému protějšku politování nad rozsáhlými ztrátami na životech a škodami na majetku, k nimž v Itálii v souvislosti se zemětřesením v regionu Abruzzo došlo. Zároveň také jménem České republiky nabídl poskytnutí materiální i finanční pomoci postiženým oblastem. Italská strana nicméně v tomto okamžiku humanitární pomoc nežádá.

Zdroj: MZV

Hledání členů

VYPLATÍ SE VÁM ČLENSTVÍ V ACK ČR?
SPOČÍTEJTE SI TO!

Máte nějaké dotazy nebo zájem o členství?Napište nám na info@ackcr.cz

 

Chcete dostávat nabídky na semináře ACK ČR?
Napište nám na ackcr@ackcr.cz

Kontakt

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2

E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 

Hlavní mediální partneři