Plitvická jezera - uchazeč o titul přírodního divu světa

Tisk Email

Plitvická jezera, chorvatský národní park, jehož krásou jsou nadšeni mnozí milovníci přírody z celého světa, se dostala do druhého kola soutěže o sedm nových přírodních divů. Tímto se dostala do konkurence s 261 přírodními krásami z 222 států. Hlasováním návštěvníků internetové stránky www.new7wonders.com se do semifinále dostane 77 přírodních atrakcí.

Tato soutěž byla zahájena v r. 2007 a hlasovat na už zmíněné internetové stránce můžete do 7. července. Po sčítání hlasů odborná porota rozhodne o 21 finalistech. Ke konečnému rozhodnutí dojde po ještě jednom kole internetového, telefonického a SMS hlasování, které potrvá do r. 2011.

Chorvatsko, které je podle mínění mnoha lidí nejkrásnější evropskou zahradou zachovalé přírody, má osm národních parků a Plitvická jezera jsou nejznámějším. Jedná se o šestnáct jezer, která jsou spojená vodopády.

Voda v Plitvických jezerech je bohatá na hydrogenuhličitan vápenatý, který se při rozstřikování vody na bariérách rozkládá na uhličitan vápenatý. Uhličitan vápenatý se potom usazuje, ale pouze v přítomnosti vodních řas, mechu a jiných organismů. Všechno dohromady umožňuje růst krápníkových bariér, přes které se potom valí překrásné vodopády, jejichž krása nikoho nenechá lhostejným.

Tento národní park, který se nachází ve vnitrozemí, a který je díky moderním dopravním spojům snadno dostupný také z pobřeží, má rozlohu téměř 30 000 ha, z čeho 22 000 ha zabírají lesy, z nichž některé mají dokonce částečně podobu pralesa. Výjimečná krása jezer a vodopádů, procházky po lesních stezkách a dřevěných lávkách, pohodlné hotely a restaurace s místními pokrmy přitahují návštěvníky z celého světa, a to po celý rok. Plitvická jezera se nacházejí na seznamu světového dědictví organizace UNESCO.
Zdroj: Chorvatské turistické sdružení

 

Hledání členů

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

Kontakt

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2
Tel: 224 914 543
Fax: 224 914 674
E-mail: ackcr@ackcr.cz

Chcete dostávat nabídky na semináře ACK ČR?
Napište nám na ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

Hlavní mediální partneři: