Plavby po Jadranu na velkých jachtách s posádkou

Tisk Email

Velký rozmach zaznamenává v Chorvatsku aktivní způsob prožití dovolené spojený s koupáním, sluněním, ale i s poznáváním krás a pamětihodností této krásné a nám blízké země.  To vše poskytují plavby na historických, tradičních i moderních jachtách pro 20-40 osob, s posádkou, ubytováním a stravováním přímo na lodi, plující vždy celý týden od přístavu k zátoce a od zátoky do dalšího přístavu na trase. 

altKaždý den jinde, v jiné zátoce s průzračnou vodou, v jiném romantickém jadranském přístavu s jeho restauracemi, kavárničkami, zmrzlináři - žádné dlouhé pochody rozpáleným letoviskem na pláž a zpět. Je možno během plavby navštívit perly Jadranu – Dubrovník, Korčulu, Hvar, Trogir, Zadar, městečka jako jsou Jelsa, Stari Grad, Vis, Primošten, …. , kapitán  Vás zaveze i do národních parků Kornati, Krka, Mljet.

altJachty jsou různé velikosti a kategorie – od starého historického trabakulu kategorie B (společné sociální zařízení), přes klasické štíhlé jachty kategorie A (vlastní sociální zařízení na kajutách), až po nové, plně klimatizované luxusní jachty kategorie A-Lux. Na všech lodích je však v podstatě stejný systém života – vynikající chorvatská domácí strava vytvořená perfektním kuchařem, salón s barem, točeným pivem a ochotným stewardem, sluneční paluba na opalování, zastíněná část paluby k posezení a odpočinku od slunce, schůdky do vody ke koupání, mořské kajaky pro sportovní vyžití v zátokách. Nebezpečí mořské nemoci není příliš aktuální, loď je vybavena potravinami na celotýdenní plavbu, a tak se v případě nepříznivého počasí „schová“ v chráněném přístavu nebo zátoce a vyčká na zlepšení podmínek k plavbě – jen se mírně upraví trasa.

altPlavby jsou určeny jak pro individuální turisty, tak pro ucelené skupiny a kooperující CK a CA.  Plavby je možno pořádat nejen jako relaxační s koupáním a sluněním, ale i pro aktivněji založené turisty např. v kombinaci se cvičením, cykloturistikou, stále populárnějším „nordic walking“, je na nich možno pořádat i jazykové kurzy, atd. Nezřídka si toto jachty najímají i firmy pro své manažery a zaměstnance, na pořádání teambuildingu či školení.  Dopravu na Jadran je možno řešit vlastními auty (parking zajištěn), autobusy nebo i letecky na letiště Split s následným transferem místní MHD.

Všeobecně platí heslo “Dovolená na jachtě se nedá popsat, ta se musí prožít“ stejně jako názor, že se jedná o akci „silně návykovou“. Nejsou totiž výjimkou klienti, kteří jsou na jachtě třeba již patnáctou, sedmnáctou sezonu.

Zdroj: NATUR TRAVEL
 

Hledání členů

VYPLATÍ SE VÁM ČLENSTVÍ V ACK ČR?
SPOČÍTEJTE SI TO!

Máte nějaké dotazy nebo zájem o členství?Napište nám na info@ackcr.cz

 

Chcete dostávat nabídky na semináře ACK ČR?
Napište nám na ackcr@ackcr.cz

Kontakt

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2

E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 

Hlavní mediální partneři