Ostrov Galašnjak: ostrov ve tvaru srdce přitahuje hosty

Tisk Email

I když se o srdci a lásce nejvíce mluví právě na Den zamilovaných - Valentýna, ostrůvek Galešnjak - podle mnohých v nejpravidelnějším tvaru srdce na světě - právě svým tvarem získal trvalou světovou slávu.

Jeho vzhled byl odhalen pomocí satelitních snímků Google Earthu, aby poté vzbudil pozornost diváků CNN a jiných světových TV sítí a časopisů. Při natáčení reportáží o tomto ostrově na něm byl uspořádán i škrapping - ostrovní verze trekking, neboli dobrodružného závodu v přírodě. Vzhledem k zájmu turistů o tento ostrůvek a symboliku jeho srdcovitého tvaru je zcela jisté, že ho čeká zářivá turistická budoucnost.

Jinak chorvatský „ostrov lásky" se nachází mezi Zadarem a ostrovem Pašmanem. Jeho obvod je 1.545 metrů, rozloha 132.475 metrů a jeho nejvyšší bod má 34 metrů. Ostrov je soukromým majetkem, neobydlený a od pradávna ho využívali rolníci a rybáři k rybolovu a úkrytu před špatným počasím.

Zdroj: Turistické sdružení Zadarské župy

Hledání členů

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

Kontakt

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2
Tel: 224 914 543
Fax: 224 914 674
E-mail: ackcr@ackcr.cz

Chcete dostávat nabídky na semináře ACK ČR?
Napište nám na ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

Hlavní mediální partneři: