O zařazení mezi sedm přírodních divů světa bojuje také Pravčická brána

Tisk Email
Národní park Grand Canyon, nejvyšší hora světa Mount Everest či jezero Loch Ness se utkají s více než 200 dalšími velkolepými místy v další fázi globální soutěže o zařazení mezi sedm přírodních divů světa.

Organizátorem klání je Nadace New7Wonders se sídlem ve švýcarské Ženevě.Nadace zveřejnila několik set národních návrhů, které vítězně vyšly z internetového hlasování za každou zemi. Z nich potom bude rovněž hlasováním veřejnosti po internetu během roku postupně vybráno sedm přírodních divů světa.

Česko mezi nominovanými zatím neoficiálně zastupuje Pravčická brána v Národním parku České Švýcarsko, největší přirozená skalní brána v Evropě. Nominace může znamenat zvýšení povědomí o existenci Pravčické brány a Českého Švýcarska ve světě, což by mohlo napomoci většímu přílivu turistů. Ovšem to by znamenalo nutnost zlepšit místní infrastrukturu, hlavně dostatek hotelů a parkovišť.

Organizátoři výběru přírodních skvostů počítají s tím, že internetového hlasování, které nominuje 77 semifinalistů, se zúčastní více než miliarda lidí. Vítězné lokality budou sdílet slávu se sedmi divy stvořenými člověkem. Hlasovat lze do 7. července 2009. Registrace na nadační webové stránce má zabránit lidem, aby hlasovali dvakrát. Tým odborníků na přírodu zredukuje v červenci seznam na 21 finalistů. Sedm vítězů pak vybere veřejnost v dalším kole hlasování, které potrvá do roku 2011, tentokrát prostřednictvím internetu, telefonicky a textovými zprávami.

Cílem kampaně Nových sedm divů světa, v jejímž čele stojí švýcarský dobrodruh Bernard Weber, je propagovat kulturní rozmanitost prostřednictvím podpory, uchovávání a restaurování pamětihodností a přírodních míst. Spoléhá na soukromé dary a zisky z prodeje vysílacích práv. Zdroj: Ekolist.cz

Hledání členů

Kalendář akcí

16. května 2019
Zasedání Představenstva ACK ČR

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

Kontakt

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2
Tel: 224 914 543
Fax: 224 914 674
E-mail: ackcr@ackcr.cz

Chcete dostávat nabídky na semináře ACK ČR?
Napište nám na ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 

Hlavní mediální partneři