Novinky ve Valencii v roce 2019

Tisk Email

Nenechte si ujít akutální novinky ve Valencii pro rok 2019!

První muzeum na světě věnované svatému Grálu

Svatý Grál, který se nachází v katedrále ve Valencii má nové útočiště. Je jím speciální Aula Grial, v které se je možné dozvědět mnoho o cestách svatého Grálu, dokud nezakotvil v roce 1437 ve valencijské katedrále. Aula je pojatá jako moderní poznání historie a hledání svatého Grálu. Je v ní možné uplatnit všech pět smyslů: cítit vůni koření z doby, kdy svatý grál připutoval do Valencie, obléci si benediktinská a templářská roucha, zapálit kadidlo, a hlavně zažít atmosféru středověkého hledání svatého Grálu.

http://aulagrialvalencia.com/

Fotografie: https://drive.google.com/open?id=1jX-QK8Exe_c6c_T7l66R8EsftVkaR-nR

PALAU ALAMEDA a convent CARMEN, nové prostory pro eventy

S výhledem na zahrady, které se nachází v bývalém korytu řeky Turia, se stává palác Palau Alameda novým a vyjimečným místem pro pořádání velkých akcí. Zahrnuje tři prostory: Àtic, panoramatickou restauraci a bar, Salu, neboli velký sál pro jakékoliv události a meetingy, a Azzu, diskotéku v newyorském stylu padesátých let, která nabízí super zábavu a koktejlový bar.

https://www.palaualameda.com/

Klášter Carmen, po španělsku convento, postavený v roce 1609 se přeměnil nejen hrou slov, ale i stavebně v convention prostor s názvem Convent Carmen.  Krásné prostředí pro konference, výstavy, koncerty, gastronomické akce, se nachází v blízkosti galerie moderního umění a centra. Zahrada o rozloze 2000 m2 je jedním velkým gastronomickým trhem.

http://conventcarmen.com/

Nové šaty pro valencijský přístav marina

Přístav, který ve Valencii vznikl v souvislosti s pořádáním závodu plachetnic America’s Cup v roce 2007, získá v roce 2019 další novou atrakci.  Tou první byla oprava modernistického hangáru z roku 1917, který se z “garáže” pro lodě nebo formule změnil na prostror pro milovníky skatu a jiné kulturní akce. Skateři v létě 2019 získají další prostor, a to nový skatepark. Celá Marina  tak změní svůj původní účel. Celému parku bude vévodit obrovská nástěnná umělecká graffiti od malíře Hyura, na kterém se budou podílet i jiní mezinárodní umělci.

http://www.lamarinadevalencia.com/

Fotografie: https://drive.google.com/open?id=1dzZkPtEpaitzevIMVpUnozfBfILFpvM1

Nová skvělá ubytování ve Valencii

Třicet dva elegantních suites a bazén na střeše, to je nabídka nového hotelu Marques House. Zároveň je také sídlem historické kavárny Café Madrid, kde vznikl v roce 1959 slavný koktejl zvaný “valencijská voda”, kombinace šampaňského, pomerančového džusu, vody, ginu. Restauraci Kaymus, otevřenou veřejnosti, řídí šéfkuchař Nacho Romero, který je ověnčen dvěma sluníčky, což je opravdu vysoké hodnocení od firmy Repsol, španělské obdoby firmy Michelin.

http://sweethoteles.com/sweet-marques-house-hotel/

Fotografie: https://drive.google.com/open?id=1XWe05mECAq2puLe5CdPnDZMRDcS4Xuuk

Další nový valencijský hotel je z řetězce NH a její značky Premium, a to hotel NH Collection, který doslova přistál díky rychlosti stavby na třídě Colón. Hotel má 4* a celkem 47 pokojů v dekoru navrženém Lorenzem Castillo v britském, francouzském a indickém stylu. Směs tradice a současnosti.

Třicet let existence IVAM

Valencijská galerie moderního a současného umění, zkratka IVAM, bude v roce 2019 slavit třicetileté výročí. Ve své době šlo vůbec o první galerii moderního umění, ačkoliv muzeum moderní tvorby, ale menšího rozsahu, bylo založeno už dříve v Cuence. Dnes je to po Madridu druhá největší galerie moderního a současného umění. Pro rok 2019 se chystá výstava Légera, Dubufetta a skvělého ilustrátora Paca Rocy. K tomu je třeba přidat otevření zahrady s názvem Patio Obert (dvůr Obert), plný sochařských děl, pro veřejnost.

https://www.ivam.es/

Pro více informací neváhejte zabrousit na  www.visitvalencia.com

Zdroj:

Mgr. Zuzana Churanová
OET- Španělská kancelář pro cestovní ruch
pro střední Evropu se sídlem ve Vídni
T: + 420 724 536 450 (Praha)

www.spain.info

 

Hledání členů

VYPLATÍ SE VÁM ČLENSTVÍ V ACK ČR?
SPOČÍTEJTE SI TO!

Máte nějaké dotazy nebo zájem o členství?Napište nám na info@ackcr.cz

 

Chcete dostávat nabídky na semináře ACK ČR?
Napište nám na ackcr@ackcr.cz

Kontakt

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2

E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 

Hlavní mediální partneři