Neobvyklá světová muzea

Tisk Email

Emoce, adrenalin, napětí - sběratelé to znají všechno. Je to úžasný pocit, když najdete něco nového do vaší sbírky. Lidé sbírají vše od tradičních věcí  jako jsou třeba známky nebo pohlednice až po věci tak bizarní jako spodní prádlo známých lidí. Někteří ze sběratelů propůjčují své poklady muzeím, některým sběratelům se povedlo vybudovat dokonce muzea vlastní. Ta neobvyklá si nyní můžeme představit.

Baťovo muzeum obuvi - Toronto, Ontario

Baťovo muzeum obuvi se pyšní více než 10 tisíci páry bot. Naleznete zde vše od egyptských sandálů vyrobených z papyru až po mokasíny Elvise Presleyho. V muzeu je také k vidění 4,5 tisíce let stará historie vývoje a výroby obuvi.
http://www.batashoemuseum.ca

Muzeum Bad Art - Dedham a Summerville, Massachusetts

Je mnoho muzeí umění v celém světě, které představují díla Picassa, Gauguina, Van Gogha, Michelangela, Da Vinciho nebo jiných známých osobností ze světa umění a historie. Muzeum Bad Art, jak již sám název napovídá, vám nabídne něco jiného, než jsme zvyklí u děl věhlasných mistrů. Muzeum samo se popisuje jako "soukromá společenská instituce specializovaná na sběr, uchovávání, vystavování a oslavu špatného umění ve všech jeho podobách". Muzeum bylo založeno v roce 1994 a můžete si zde prohlédnout více než 250 děl opravdu špatné kvality.
http://www.museumofbadart.org

Sulabh Mezinárodní muzeum toalet - New Delhi, Indie

Toto muzeum ukazuje návštěvníkům vývoj toalety od roku 2500 př. n. l. až do současnosti. Muzeum bylo založeno odborníkem na kanalizaci Dr. Bindeshwar Pathakem. Ten se jako první snažil najít bezpečný a hygienický způsob likvidace lidského odpadu v oblastech, kde mnoho domů nemá ani toaletu. Nakonec během svého pátrání našel a shromáždil vzorky toalet všech tvarů, velikostí a úrovní výzdoby.
http://www.sulabhtoiletmuseum.org

Fantastické rakve, Muzeum pohřební historie - Houston, Texas

Muzeum bylo založeno funebrákem Robertem Waltripem a naleznete zde mnohé artefakty z pohřebnictví z celého světa. Nechcete, aby vaši příbuzní na pohřbu plakali? Pak se nechte pohřbít v rakvi - kuřeti nebo rakvi -Mercedesu! Historie ukazuje jak naložit s vlastní smrtí s humorem. Fantastické rakve jsou navíc od nepaměti spojeny s kulturní tradicí v Ghaně. Pobavte se tedy při návštěvě muzea a „odpočiňte si v pokoji".
http://www.nmfh.org/

Kansaské muzeum ostnatého drátu a Muzeum Ďáblových lan v McLean v Texasu, Spojené státy

Ano, dokonce i ostnatý drát má své muzeum. A ne jen jedno! Obě uvedená muzea se chlubí největší délkou svých expozic ostnatého drátu (asi 2 100 resp. 1 400 různých druhů ve sbírkách). Pokud vás tedy i po pádu železné opony zajímá ostnatý drát, pak víte kam zamířit.
http://www.rushcounty.org/BarbedWireMuseum/
http://www.barbwiremuseum.com/

Mezinárodní muzeum odtahových a asistenčních služeb -  Chattanooga, Tennessee

V muzeu naleznete rozsáhlou sbírku odtahových a asistenčních vozidel, a dozvíte se mnohé z historie jejich vzniku. Máte cestu kolem a je toto váš koníček? Pak se určitě nezapomeňte zastavit.
http://www.internationaltowingmuseum.org

Muzeum kulturní historie kávy - Curych, Švýcarsko

Každé ráno s vůní čerstvé kávy. Máte to rádi? Pak vás jistě nepřekvapí, že existuje i muzeum kulturní historie kávy. Johann Jacobs Museum vystavuje různé předměty jako porcelán, reklamy na kávu, japonské kávové krabičky a mnoho dalších exponátů, které souvisí s tímto voňavým světem. Neváhejte tedy oslavit váš ranní šálek kávy návštěvou tohoto muzea!
http://www.johann-jacobs-museum.ch

Zdroj : tourism review
Hledání členů

VYPLATÍ SE VÁM ČLENSTVÍ V ACK ČR?
SPOČÍTEJTE SI TO!

Máte nějaké dotazy nebo zájem o členství?Napište nám na info@ackcr.cz

 

Chcete dostávat nabídky na semináře ACK ČR?
Napište nám na ackcr@ackcr.cz

Kontakt

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2

E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 

Hlavní mediální partneři