Nejvíce navštěvované místo v Chorvatsku ?

Tisk Email

Chystáte se do Chorvatska a přemýšlíte ještě o další náplni kromě relaxace u moře ? Pak se podívejte na nejvíce navštěvované místo v Chorvatsku v loňském roce.

Nejnavštěvovanější Plitvická jezera a národní parky v Chorvatsku do konce září tohoto roku navštívilo 2,013 miliónů turistů, z čehož 1,7 miliónů ze zahraničí. Nejvyhledávanějším národním parkem byla Plitvická jezera s celkem 891 tisíc  návštěvníků, přičemž více než 816 tisíc ze zahraničí. Na druhém místě se nachází Národní park Krka s celkem 664 tisíci návštěvníků a následují NP Brijuni, NP Paklenica a NP Mljet, NP Kornati, NP Risnjak, NP Paklenica a NP Severní Velebit.

Chorvatsko má celkem osm národních parků, které spolu s jinými chráněnými oblastmi zaujímají kolem desetiny celkového území státu.

Chorvatský turistický a celkový prostor - na ostrovech, na pobřeží a ve vnitrozemí - je díky zamezení nadměrné zástavby jedním ze zásadních důvodů, proč si této země váží a proč do ní cestuje tak velký počet návštěvníků z celého světa.


Více informací na : www.lickosenjska.com nebo www.np-plitvicka-jezera.hr
S využitím informací Chorvatské centrály cestovního ruchu, Praha.

 

Hledání členů

Kalendář akcí

16. května 2019
Zasedání Představenstva ACK ČR

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

Kontakt

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2
Tel: 224 914 543
Fax: 224 914 674
E-mail: ackcr@ackcr.cz

Chcete dostávat nabídky na semináře ACK ČR?
Napište nám na ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 

Hlavní mediální partneři