Národní kulturní památka Vyšehrad - program květen 2012

Tisk Email

Národní kulturní památka Vyšehrad, místo opředené bájemi a pověstmi, sídlo prvního českého krále z konce 11. století a symbol české národní státnosti, pro Vás připravila bohatý program na měsíc květen 2012.

Staré  purkrabství – komorní sál 

6. Žabák Valentýn    15.00 hod
                
"Kvak, kvak... co se na mě tak díváte?! Já jsem princ!", prohlásí jednoho dne rozmazlený žabí chlapeček a uteče od maminky a tatínka za princeznou do světa, kde číhají žabí nepřátelé: hadi, ježci, ale hlavně - čápi.
www.buchtyaloutky.cz

11. Má vlast – seminář 10.00 hod

Asociace Entente Florale cz – Souznění, o.s., a Agentura BONUS Vás zvou na odborný seminář „Má vlast“, který je určen pro pro pracovníky úřadů životního prostředí, zástupce měst a obcí, politiky, zahradní a krajinářské architekty a studenty.
Program na www.aefcz.org

12. Má vlast  11.00 hod

Setkání krajů ČR. Zahájení výstavy zaměřené na odpovědný přístup obyvatel ke krajině a k prostředí vesnic a měst. Součástí akce je pestrý kulturní program a ochutnávka místních specialit. V den zahájení výstavy jsou všechny výstavní expozice Národní kulturní památky Vyšehrad a Královské kolegiátní kapituly na Vyšehradě přístupné volně nebo za symbolické vstupné 1 Kč. Probíhají komentované prohlídky Vyšehradu a  hrobky významných osobností české vědy a kultury - Slavína.

Pořádá Asociace EF CZ-Souznění a NKP Vyšehrad

Partner – Hlavní město Praha. www.aefcz.org

13. Pták Ohnivák 15.00 hod -  www.toymachine.cz

17.5.  VI. ročník benefiční akce Asistence o.s. „Jako zázrakem“    14.00 hod

Od 14 do 22 hodin bude venku u Starého purkrabství probíhat již VI. ročník benefiční akce občanského sdružení Asistence nazvané Jako zázrakem. Akce se koná na podporu lidí s tělesným a kombinovaným postižením. Těšit se můžete na pestrý odpolední a večerní program.

Více se o akci dozvíte na www.asistence.org

19. VyšeHrátky aneb květnodění 14.00 hod

Už jste někdy zjišťovali, co všechno se v květnu oslavuje? Květen totiž není pouze měsícem lásky...
Když se ráno probudíte, zkusili jste někdy hádat, jestli je zrovna významný den? Je dnes svátek sousedů, nebo den Afriky či mezinárodní den stepu? A jak se vlastně takové dny slaví? Přijďte se přesvědčit!
14:00 Pohádka
15:00-17:00 Interaktivní dílny

27. Kill Will  15.00 hod

Will zabil skoro všechny. Kdo zabil Willa? William Shakespeare je nejslavnější světový dramatik. Ale teď se mu stal malér! Ztratilo se mu jeho plnící pero. Teď se pero toulá světem a vypráví jeho příběhy dětem. Nepotkají se nakonec u Kolína?
www.letadylko.cz  

PRO NÁVŠTĚVNÍKY

KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA VYŠEHRADU
Vydejte se s námi do historie a poznejte legedy, které se pojí k Vyšehradu.  Během 90 minut navštívíte jeho nejzajímavější místa.

Více informací na www.praha-vysehrad.cz

OBJEDNÁVAT MŮŽETE NA:
info@praha-vysehrad.cz , telefonním čísle 241 410 348 nebo přímo v našem Infocentru ŠPIČKA

PRO ŠKOLY

LIBUŠE

Divadelní představení pro 1. – 4. třídu ZŠ s navazujícím interaktivním programem.
Libuše, Krok, Kazi, Teta, Přemysl Oráč, Chrudoš, Šťáhlava, Bivoj. Znáte je? Znáte jejich osudy? A jak jsou jejich příběhy propojeny s Vyšehradem?

Režisér Jakub Vašíček a jeho spolupracovníci připravili divadelně-hudební představení, ve kterém se to všechno dozvíte. Přijďte se zatoulat do doby, kdy se zrodila Praha. Představení dá veškerá vodítka a materiály, aby učitelé i děti mohli projít Vyšehradem. Postát na místech, která byla svědky těchto legendárních událostí, zahrát si zábavné hry a vůbec to všechno zažít na vlastní kůži. K představení děti obdrží sadu pracovních listů a vstupenku do kasemat a Gorlice.
více informací na www.praha-vysehrad.cz

 GALERIE VYŠEHRAD (NAD LIBUŠINOU LÁZNÍ) 
24. 4. -13.5. Alena Skoupá-Böhmová : ObrazySvoboda
16. 5. – 10. 6. Martin Patřičný: Dobré dřevo (sochy)

 STÁLÉ EXPOZICE:

CIHELNÁ BRÁNA 
Pevnost Vyšehrad v dějinách pražského opevnění - vchod z Cihelné (Pražské nebo Nové) brány. Vstupné: jednotné 20, - Kč, děti do 6 let zdarma.

KASEMATY a sál GORLICE
kde se nachází  šest originálních barokních soch z Karlova mostu Vstup z Cihelné brány. Vstupné: s průvodcem 50,-Kč, snížené 30,-Kč, rodinné vstupné (2 dospělí a 2 děti) 100,- Kč, děti do 6 let zdarma. Bezbariérový vstup, doporučuje se doprovod - nerovný povrch.

GORLICE
26.4. – 10.6. PF 12 - 4. ročník PRAŽSKÉHO FESTIVALU
Mezinárodního setkání umělců pracujících se sklem. V letošním roce svoje práce představí zhruba 60 českých, izraelských a francouzských umělců, kteří ke svému vyjádření používají v různých kombinacích sklo. V tajemné Gorlici zahájí celý festival výstava neonových instalací Pavela Korbičky, asistenta Ateliéru 2, Fakulty výtvarných umění VUT v Brně a prostorová instalace Komunikace světově proslulé výtvarnice Adély Matasové.
26. 4. od 18.30 hod Se v uskuteční komentovaná prohlídka s přednáškou obou autorů  v Gorlici a v sále Starého Purkrabství.

GOTICKÝ SKLEP
Historické podoby Vyšehradu -  stálá expozice ve zrekonstruovaném kasematovém prostoru. Vstupné: základní 50,- Kč, snížené 30,- Kč, rodinné vstupné 100,- Kč, děti do 6 let zdarma. Bezbariérový přístup od Starého purkrabství.

VYŠEHRADSKÝ HŘBITOV SE SLAVÍNEM:
Otevřeno: denně 8.00 -18.00         
Místo, kde je pochováno více než 600 osobností české kultury a vzdělanosti, např. A. Dvořák, K. Čapek, B. Němcová, K. H. Mácha, J. Neruda, A. Mucha, M. Aleš, E. Destinnová, J. Heyrovský, B. Smetana, Z. Štěpánek ad.

INFORMAČNÍ CENTRUM ŠPIČKA 

informace, prodej suvenýrů, propagace, občerstvení.

Torzo gotické brány Špičky z doby Karla IV. Nachází se v ulici V Pevnosti mezi Táborskou a Leopoldovou branou. Bezbariérový vstup.

KONTAKTY:

Praha 2, V Pevnosti 159/5b, tel. 241 410 348, tel./fax 241 410 247,e-mail, WEB

Všechny expozice otevřeny  denně  od  9,30 – 18,00 hodin

Historický areál NKP Vyšehrad je bezbariérový.

Spojení: metro C–Vyšehrad; tram 7, 18, 24 – Albertov; tram 3, 7, 16, 17 - Výtoň.

Průvodcovské služby pro skupiny na předběžné objednání, orientace v areálu podle směrovek a orientačních map.

 

 

Hledání členů

VYPLATÍ SE VÁM ČLENSTVÍ V ACK ČR?
SPOČÍTEJTE SI TO!

Máte nějaké dotazy nebo zájem o členství?Napište nám na info@ackcr.cz

 

Chcete dostávat nabídky na semináře ACK ČR?
Napište nám na ackcr@ackcr.cz

Kontakt

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2

E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 

Hlavní mediální partneři