Pozvánka do Moskvy

Tisk Email

Moskva, hlavní město Ruska, je největší město v Evropě. Historické centrum je staré stovky let. V jeho středu se rozkládá trojúhelníkový Kreml, prohlášený spolu s Rudým náměstím v roce 1990 za světové kulturní dědictví UNESCO. Za ranního oparu je na tato místa moc pěkný pohled.

altChodila jsem městem od rána do večera, nejdříve kolem kanálu řeky Moskvy, odkud je v dálce vidět pomník Petra Velikého. Stojí tam na plachetnici ve výšce nad řekou, někomu se líbí, někomu ne....Při mé minulé návštěvě začali bourat hotel  Rossia, přes který nebylo skoro vidět na Rudé náměstí, teď jsou na místě ještě zbytky betonu. Za těmito betonovými haldami se krčí tři malé pravoslavné chrámy jako z cukrkandlu, jejichž kupole se blýskají ve slunci.

Na Rudém náměstí byl připravený jakýsi festival barev, před mauzoleem postavili koncertní podium a večer za tmy po kremelských hradbách poletovaly modré světelné pásy. Chodila jsem ochutnávat speciality do moskevských kaváren a restaurací.  Měla jsem například moc dobrý pravý ukrajinský boršč a rybí polévku uchu, také tradiční místní nápoj kvas a potom seliodku s vařeným bramborem, bliny s kysanou smetanou, červený kaviár, za studena uzenou rybu a také moc dobré dorty.

altV Moskvě je draho. Je tam obrovský trh s módním zbožím všech značek, tradiční GUM a CUM a další obchody jako například Ochotničij Riad. Jsou tam ale také místní tradiční obchody s čajem, kávou a čokoládovými bonbony. Je tam i místní rybí trh a trhy na způsob našich farmářských trhů. Je tedy z čeho vybírat a nakupovat (vyšívané halenky, dřevěné krabičky, proslavené místní perníky, pletené šály, norkové vesty, čepice a rukavice, místní suvenýry a zemědělské produkty).

Já jsem si zakoupila dva akvarely ruské vesnice z přírody kolem Suzdali . Je tam prý moc krásně. Tak příště.....

Co mi zjednoduší cestování je to, že nyní v ERB, a.s. a ve směnárnách při příletu a pobytu v ČR lze směnit hotovost v RUB na CZK a naopak CZK na RUB při odletu z ČR.

Autor: Alena Wišová, zaměstnankyně Evropsko-ruské banky, a.s., www.erbank.cz

Hledání členů

VYPLATÍ SE VÁM ČLENSTVÍ V ACK ČR?
SPOČÍTEJTE SI TO!

Máte nějaké dotazy nebo zájem o členství?Napište nám na info@ackcr.cz

 

Chcete dostávat nabídky na semináře ACK ČR?
Napište nám na ackcr@ackcr.cz

Kontakt

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2

E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 

Hlavní mediální partneři