Letové ukázky dravců a sov, den pro zoologické zahrady, přehlídka malých zpěváků v Zoo Jihlava

Tisk Email

Letové ukázky dravců a sov opět v Zoo Jihlava!

S příchodem měsíce května se do areálu jihlavské zoo stěhuje celá řada dravých ptáků a sov na letní sezonu. Pro návštěvníky Zoo Jihlava to znamená, že začaly oblíbené letové ukázky dravců a sov s manželi Evou a Edou Školoudovými. Letové ukázky budou probíhat na obvyklém místě v prostoru před australskou farmou.

V letošním roce se však nejen ptáci, ale hlavně návštěvníci mohou těšit na příjemnou a vítanou změnu. Díky účelové dotaci z Kraje Vysočina ve výši 500 000,-Kč, byly dravcům a sovám přes zimu vybudovány zbrusu nové voliéry. Ty ptákům poskytnou příjemný stín, větší bezpečí a mnohem lepší komfort. Také pro návštěvníky bude pohled na ptáky mnohem lepší a zajímavější.

Letové ukázky sov a dravců se konají vždy za příznivého počasí v 11:00 a v 15:00 hodin od 1. května do 30. září, každý den mimo pondělků.

Den pro zoologické zahrady v Zoo Jihlava

Jak fungují moderní zoologické zahrady? Jak pomáhají tyto instituce při záchraně ohrožených druhů? A mohou pomoci ochraně přírody i mimo své brány na opačném konci zeměkoule? Odpovědi na tyto i další otázky se návštěvníci dozvědí, pokud na 1. máje navštíví některou z  českých a slovenských zoo sdružených v Unii českých a slovenských zoologických zahrad (UCSZOO).

V Zoo Jihlava bude „Den pro zoo“ probíhat 1. května od 10 do 16 hodin. Připravena bude třeba speciální stezka nazvaná „Jak zoo pomáhá ohroženým druhům“, zaměstnanci zoo připravili i speciální komentované krmení zvířat – v 12:00 to budou žirafy, ve 13 hodin lamy guanako a ve 14 hodin medvědi malajští.

Zoo Jihlava se také zapojí do dvou recyklačních akcí. První akce nazvaná „S vysloužilci do zoo!", bude probíhat tak, že za každý odevzdaný starý elektrospotřebič poskytne společnost Elektrowin a.s. návštěvníkům tento den dětskou vstupenku zdarma. Sběrné místo bude na parkovišti zoo od 10 do 15 hodin.

Druhá akce „Mobily pro gorily“, bude probíhat na pomoc gorilám v kamerunské rezervaci Dja. Za každý odevzdaný starý mobilní telefon, nebo tablet získají návštěvníci na stánku zoo drobnou odměnu. Díky tomu pošle společnost REMA Systém a.s. za každý mobilní telefon, nebo tablet odevzdaný v rámci projektu 10,-kč na ochranu goril.

 Přehlídka malých zpěváků v Zoo Jihlava

 V rámci Dne pro pěvce v rámci kampaně Silent forest vyhlásila jihlavská zoo na 12. května přehlídku malých zpěváků. Soutěž je určena dětem, jednotlivcům (i s případným doprovodem rodičů), nebo menším skupinám. Hlavním motivem musí být ptáci a píseň může být již existující, nebo vymyšlená vlastní.    
Vystoupení všech přihlášených proběhne ve 13 hodin v africké vesnici Matongo. Účastníci soutěže včetně doprovodu budou mít v uvedený den vstup do zoo zdarma. Přihlášky mohou zájemci podávat na emailu: soutez@zoojihlava.cz do 29. dubna. Soutěžit se bude o hodnotné ceny, primárním cílem je však to, aby měli lidé možnost strávit příjemný den v zoo.

Zdroj: Zoo Jihlava
Martin Maláč
tiskový mluvčí
malac@zoojihlava.cz

+420 736 631 856

Hledání členů

VYPLATÍ SE VÁM ČLENSTVÍ V ACK ČR?
SPOČÍTEJTE SI TO!

Máte nějaké dotazy nebo zájem o členství?Napište nám na info@ackcr.cz

 

Chcete dostávat nabídky na semináře ACK ČR?
Napište nám na ackcr@ackcr.cz

Kontakt

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2

E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 

Hlavní mediální partneři