Kypr výhodně nejen pro seniory

Tisk Email

Hit posledních měsíců, ostrov Kypr, je ještě dostupnější! Týdenní pobyt ve 3* hotelu s polopenzí vyjde mimo sezónu již kolem 12 600 Kč. Tato cena přitom zahrnuje veškeré poplatky spojené s dovolenou.

altJe začátek května, krátce po půl osmé ráno, a první turisté už plavou v moři. Než ale někam vyrazit, je dobré posnídat - i ve tříhvězdičkovém hotelu jsou obvyklá vajíčka, párky, slanina, fazole, nechybí sýry, salámy, na své si přijdou i vyznavači něčeho zdravějšího – corn flakes, vloček a podobně. Samozřejmě platí, že čím vyšší kvalita hotelu, tím pestřejší nabídka. Mimochodem, hotely s celoročním provozem disponují obvykle vnitřním vyhřívaným bazénem, častá jsou i spa centra, odpočinkové a relax zóny, posilovny a podobně.

Do historického centra Paphosu, městečka, které je od roku 1980 zapsané na seznamu UNESCO, lze dojít po promenádě podél mořského pobřeží. Hned u přístavu je vstup do archeologického naleziště se slavnými mozaikami. Druhou nejnavštěvovanější lokalitou jsou takzvané Hrobky králů. altKdyž už máte za sebou návštěvu dvou nejslavnějších míst v Paphosu i zpřístupněnou pevnost v přístavu, je čas objevovat rušné ulice s obchody a supermarkety i zapadlé kouty, kde jsou skvělé taverny, bary, kluby i diskotéky.

V sobotu na trh

Pro návštěvu horního města je nepříhodnějším dnem sobota, kdy se hned u konečné autobusů (Paphos-Market) koná tradiční trh s ovocem a zeleninou. Můžete si tu koupit čerstvé výpěstky od místních farmářů – olivy, granátová jablka, hroznové víno, mandarinky, pomeranče, fíky, ze zeleniny nechybí cibule, květák, papriky nebo rajčata. Na prodej je i místní med nebo uzeniny.

Autobusem za jedno euro dojedete z Paphosu i ke zhruba dvacet kilometrů vzdálené  Petra tou Romiou. Místu, kde se dle pověsti z mořských vln zrodila bohyně Afrodita. altDlouhá pláž se táhne na obě strany od vysoké strmé skály vystupující z moře. Bílé kamínky tu mají často tvar srdce a tak nezřídka končí v kapsách turistů.

Pohoří Troodos

Pokud už jste na Kypru, vydejte se do pohoří Troodos, ochutnejte tradiční dezertní víno commandarii a zavítejte do v kopcích zasazeného kláštera Kykkos. Milovníky pěší turistiky potěší, že tu je množství vyznačených tras, na své si tu přijdou i vyznavači kol. A to jak silničních, tak i trekových nebo horských. Na jaře pak do oblasti Troodosu míří fotografové z celého světa. A nejen sem. Zažít kvetoucí Kypr je totiž velmi opojné. A hlavně je to zhruba o dva tři měsíce dříve než v Česku.

Možnosti pro všechny

Kypr toho ale nabízí mnohem víc – zájezdy do hlavního města, do Turky okupované severní části, na oblibě získává i ubytování v tradičních vesnicích, které je často spojeno s návštěvou místních farem. Můžete si tak ochutnat čerstvě vylisovaný olivový olej a jiné produkty. Samostatnou kapitolou jsou pak možnosti například pro golfisty.

Zdroj: CK VTT

Hledání členů

VYPLATÍ SE VÁM ČLENSTVÍ V ACK ČR?
SPOČÍTEJTE SI TO!

Máte nějaké dotazy nebo zájem o členství?Napište nám na info@ackcr.cz

 

Chcete dostávat nabídky na semináře ACK ČR?
Napište nám na ackcr@ackcr.cz

Kontakt

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2

E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 

Hlavní mediální partneři