Kypr po celý rok 2013

Tisk Email

Proč se nevypravit na Kypr? Určitě neprohloupíte, po celý rok je tam co dělat.

Vánoce zde sice nejsou tak velkým svátkem jako pro většinu Evropanů, ale první velká oslava roku Epiphany se koná již na Tři krále ve všech přímořských městech. Po slavnostní mši v hlavní katedrále se procesí ubírá k moři, do něhož  hodí biskup kříž a  mladí muži se potápějí, aby ho přinesli na břeh. Tento starý obřad je vzácnou podívanou.

Březen je dobou karnevalu, který má také trochu jinou podobu  než jsme zvyklí. Dělí se na „masový“ a „sýrový“ týden, což, jak název napovídá, znamená ochutnávku typické tradiční gastronomie. Vlastní karnevalové oslavy pak začínají vždy ve čtvrtek prvního týdne, příští rok tedy 7. března, a jsou provázeny barevnými průvody s alegorickými vozy i dětskou slavností.

Karneval končí 18. března – Zeleným pondělím - které je dnem radosti, smíchu a také „zeleného“ jídla. To, aby si všichni uvědomili, že přichází padesáti denní půst. Neznamená to, že by turisté strádali, ale pro ty, kteří si po zimě chtějí osvěžit tělo i mysl, to může být dobrá zkušenost.

Velikonoce, největší církevní svátek na Kypru, budou o měsíc později než u nás, to znamená od 3. května. Doba Velikonoc a začátku příští turistické sezóny splývá a při plánování dovolené je nutno s tím počítat.

Mezi unikátní jarní slavnosti patří ještě Anthestiria – Slavnost květin v květnu a Kataklysmos neboli Potopa 24. června ve všech přímořských střediscích. Kataklysmos lze zažít a vidět jen na Kypru a její poselství je jednoznačné. Zrození nového, lepšího života po potopě.

Kyperské léto nabízí bohatý kulturní program. Ať je to červnový Baletní festival, Festival antického dramatu, Kulturní léto v horských rezortech či muzikálové melodie v Larnace.

V září zdaleka sezóna nekončí a Festival vína, který se koná na počátku měsíce v Larnace, má již více než padesátiletou tradici.

Říjen a listopad znamenají na Kypru útěk před nevlídným středoevropským ochlazováním a zpříjemní je Mezinárodní festival Kypria.

Nelze však zapomenout na sportovní akce, pro něž je Kypr jako stvořený – v únoru a březnu proběhnou cyklistické soutěže  Cyprus Sunshine Cup, Mezinárodní soutěže v lyžování budou hostit v oblasti Troodos a Kyperský maraton a půl maraton se poběží 10. března.

V červnu se bude konat Univerzitní mistrovství světa ve volejbale a v červenci Juniorské mistrovství světa v plachtění.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              A naše doporučení? Plánujte s předstihem, protože některé akce jsou naprosto unikátní a zájem je veliký.

Zdroj: Kyperská organizace cestovního ruchu

 

 

Hledání členů

VYPLATÍ SE VÁM ČLENSTVÍ V ACK ČR?
SPOČÍTEJTE SI TO!

Máte nějaké dotazy nebo zájem o členství?Napište nám na info@ackcr.cz

 

Chcete dostávat nabídky na semináře ACK ČR?
Napište nám na ackcr@ackcr.cz

Kontakt

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2

E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 

Hlavní mediální partneři