Kyperská zima?

Tisk Email

Zima přichází i na Kypr. Ne taková, jakou známe ze střednCyprus Akamas Pafosí Evropy, ale přece jen na koupání už to není. Zato teploty nahrávají především aktivnímu pohybu a tak není náhodou, že mírného podnebí využívají zejména sportovci pro své tréninkové aktivity. Se sportem jsou spojeny i dvě největší listopadové akce – běžecký víkend 24. - 27. a mezinárodní kyperská rallye Golden Star v Pafosu.

Běžci si přijdou určitě na své, protože plánované trasy jsou celkem čtyři. Začíná se šestikilometrovou trasou, následuje běh do vrchu na 11 km, Kyperský Afrodite půlmaraton a desetikilometrový běh městským okruhem v Pafosu. Celý nabitý program se opakuje již po sedmé a má řadu fanoušků nejen na Kypru, ale je i cílem zahraničních návštěvníků, ať v roli účastníků či diváků.

altV automobilové rallye v okolí Pafosu jde také o dost. Závodníci se budou prohánět v okolí Pafosu a bojovat o 150 000 EUR, což jistě přidá závodu na dramatičnosti.

altKyperská zima však nabízí i celou řadu kulturních aktivit, které již mají své stálé místo v programové nabídce. Tradiční hudební neděle ve všech velkých střediscích nabízejí programy z oblasti folklórního umění, běží divadelní sezóna, zahrnující divadlo pro děti, balet, tanec i činohru.

Jazzový víkend se nabízí v Limassolu, ve dnech 17. - 19. listopadu zde vystoupí například Anna Ellis de Jong, Amos Hoffman Quartet či Takouskis – Karapatakis Quartet se svými hosty.

Kolik a za co aneb náš denní chléb je nezvyklý název zajímavé výstavy, která bude otevřena v Nikosii. Výstava zachycuje vývoj platidel od antiky až po dnes a její návštěvníci se mohou seznámit i s různými ceníky a dalšími finančními nástroji.

Bazar umění je před Vánocemi určitě dobrým nápadem. Stojí zato seznámit se s kyperským moderním uměním a tvorbou místních autorů a ještě s možností koupit zajímavý dárek. Bazar se koná 19. listopadu na dvoře Muzea Leventis.
Zdroj: Kyperská organizace cestovního ruchu

 

Hledání členů

VYPLATÍ SE VÁM ČLENSTVÍ V ACK ČR?
SPOČÍTEJTE SI TO!

Máte nějaké dotazy nebo zájem o členství?Napište nám na info@ackcr.cz

 

Chcete dostávat nabídky na semináře ACK ČR?
Napište nám na ackcr@ackcr.cz

Kontakt

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2

E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 

Hlavní mediální partneři