Květnové pozvánky do Zoo Jihlava

Tisk Email

Den pro zoologické zahrady v Zoo Jihlava

Další ze zajímavých akcí v jihlavské zoo se blíží, protože bude probíhat již ve středu 1. května 2019 od 9 do 15 hodin. Kdo se chce dozvědět, jak fungují moderní zoologické zahrady, jak pomáhají při záchraně ohrožených druhů, má nejlepší možnou šanci.  Návštěvníci zjistí, jak mohou sami pomoci ochraně přírody u nás i ve světě.

Ve stánku u jeřábů mandžuských budou probíhat od 10 do 15 hodin velemyší hrátky na podporu ohrožených velemyší dinagatských, na jejichž ochraně se Zoo Jihlava podílí.

Na hlavním parkovišti před zoo bude mít stánek společnost Electrowin. Prvních 100 návštěvníků, kteří na něm odevzdají vysloužilý elektrospotřebič, dostane dětskou vstupenku do zoo zdarma.

V tento den bude zahájena i pravidelná sezona letových ukázek sov a dravců, které budou probíhat každý den mimo pondělky vždy v 11 a 15 hodin až do konce letošního září.

Nakonec mohou lidé navštívit vernisáž začínající výstavy Klubu kreslířů a humoristů nazvanou „Zoo na vlně humoru ve výstavní místnosti za hlavní pokladnou.

ZOOlogické KvíZOOvání

Zoo Jihlava stále hledá a srdečně zve skupiny lidí soutěživého ducha a jakéhokoliv věku nad 16 let na zcela novou komorní večerní akci „ZOOlogické KvíZOOvání″.

Soutěž je pro skupiny 3-6 kamarádů, kteří se zajímají o zvířata a chtějí strávit příjemný večer v zoo.

Tři základní kola budou probíhat vždy od 18:00 a to ve čtvrtek 2. května 2019, v úterý 7. května 2019 a v pátek 17. května 2019. Na pokladnách zoo zaplatí soutěžící pouze startovní poplatek 30 Kč na osobu a soutěž pak bude probíhat v hospůdce U vlka v areálu Zoo Jihlava. Každý soutěžící navíc obdrží drobný dárek.

Finále bude v pátek 24. května 2019 ve stejný čas na stejném místě.

Hlavní výhra bude speciální večerní prohlídka zoo s průvodcem pro vítězný tým (po ukončení finálového kola).

Přihlášky a bližší informace poskytne Radka Vaňková, vankova@zoojihlava.cz, telefon: 567 573 774

Den pro pěvce v jihlavské zoo

V sobotu 11. května se v Zoo Jihlava uskuteční jedna z mnoha akcí pro návštěvníky, tentokrát zaměřená na představení zpěvných ptáků i příčin jejich ohrožení. Zoo je totiž zapojena do spolupráce na celoevropské kampani nazvané Silent Forest, tedy ztichlý les, která se věnuje masovému vymírání a krizi pěvců v Jihovýchodní Asii a možnostem jejich ochrany.

Před expozicí majn Rotschildových bude od 10 do 15 hodin stánek s hrami a soutěžemi pro děti i dospělé.

Zároveň budou majny Rotschildovy (Leucopsar rothschildi) jako jeden z nejohroženějších ptačích druhů světa představeny široké veřejnosti. Jde o bíle zbarvený druh pěvce příbuzného špačkům, pocházející z indonéského ostrova Bali. Bohužel ve volné přírodě byla takřka vyhubena a vychytána. V současnosti je klasifikována jako kriticky ohrožená.

Zoo Jihlava chová majny od roku 2015, kdy byly umístěny v australské farmě. V současnosti žijí v samostatné expozici hned vedle jeřábů mandžuských v centrální části areálu, nedaleko spodní pokladny.

Zdroj: Zoologická zahrada Jihlava

Hledání členů

VYPLATÍ SE VÁM ČLENSTVÍ V ACK ČR?
SPOČÍTEJTE SI TO!

Máte nějaké dotazy nebo zájem o členství?Napište nám na info@ackcr.cz

 

Chcete dostávat nabídky na semináře ACK ČR?
Napište nám na ackcr@ackcr.cz

Kontakt

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2

E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 

Hlavní mediální partneři