Kréta – země bohů a blankytu

Tisk Email

Víte už kam vyrazit na dovolenou? Zavítejte s námi do božské země na jeden z nejkrásnějších ostrovů, jež je zároveň největší a nejjižnější řecký ostrov – Kréta. Kréta je velmi krásná, rozmanitá a zajímavá země, která umí zaujmout každého. Hory, jeskyně, soutěsky, kaňony, skalnaté pobřeží i písčité pláže, to vše Vám může nabídnout k prozkoumání.  Je zde také mýtické místo –  podle řeckých bájí se zde narodil bůh Zeus a unesl právě sem milou Europu, která mu zde porodila tři syny.

altNejsou to však jen báje, které Vás na Krétě chytí za srdce. Pravoslavné kláštery, minojské paláce a řada tureckých a benátských památek je také jedním z důvodů, proč směřovat své kroky právě na Krétu.  Magická příroda s jedněmi z nejkrásnějších pláží světa, krásou zachovalých památek na dávné kultury a výtečnou a velmi zdravou kuchyní Vám s modro-bílými domky místních obyvatel dotvoří zážitek z ostrova k dokonalosti.Málokterá krajina mívá tak bohatou historii jako právě Kréta.

Hlavní město Heraklion leží přibližně uprostřed severního pobřeží a je v podstatě vstupní branou Kréty. Nachází se zde velký mezinárodní přístav a místní letiště, které má přistávací dráhu rovnoběžnou s pobřežím. Nejenom v tomto městě je koncentrována historie Kréty a v jeho blízkosti se také nalézá nejslavnější památka minojské civilizace palác Knóssos. Už kolem roku 2700 př. n. l. se zde začala rozvíjet Minojská kultura. V této kultuře měli velmi dobré postavení ženy, protože žena se zde uctívala jako hlavní bohyně - Matka Země. Středobodem Minojské kultury byl palác Knóssos, kde dle pověsti byl postaven i slavný minoutauří labyrint V tomto paláci bylo hlavní sídlo vladaře Kréty, dnes je tato archeologická lokalita nejzachovalejší, a i proto se říká, že kdo nebyl v Knóssu, jakoby nebyl na Krétě. Místní civilizace byla v té době zničena nejspíše výbuchem sopky na ostrově Santorini, dopomohl k tomu však i vpád Achájů. Není to ale ani zdaleka jediný palác, který lze navštívit. Dalšími jsou například:  Festos, Zakros či Malia. alt

Pokud patříte mezi aktivní turisty, vyplatí se půjčit si auto, motocykl nebo čtyřkolku a objet si nejzajímavější části ostrova. Hlavní atrakce jsou na severu ostrova, kde se nachází většina turistických letovisek i památek. Na Krétě je pak i velký aquapark, kde se dosytosti mohou vyřádit děti, tak i jejich rodiče. Ze severu si lze udělat výlet lodí na ostrov Santorini, což je opravdu pěkný zážitek.  Pokud si chcete užít noční život plnými doušky, měli by jste navštívit  Heraklion, Chaniu, nebo třeba Rethymno.

Nádherným místem na západním pobřeží Kréty, připomínajícím karibik, je pláž Elafonisi. Přízviska jako "krétský Karibik" nebo "evropské Tichomoří" nedostala určitě nadarmo. Blankytně modré moře přecházející v čarovnou zeleň Vás rozhodně nadchne jako nás všechny. Ostrůvek Elafonisi (v překladu Jelení ostrov) a Krétu propojuje kombinaci bílého a růžového písku a na ostrůvek se jednoduše probrouzdáte, protože voda zde sahá většinou ke kolenům či k pasu. Pověstnou třešinkou na dortu jsou zdejší obyvatelé, Kréťané jsou velice hrdí, přátelští a společenští a určitě se zaslouží o to, aby Vaše dovolená na ostrově byla nezapomenutelným zážitkem.

altPokud by jste se chtěli dovědět více o této krásné zemi, neváhejte se obrátit na cestovní kancelář SHENKO´S, která je na trhu více jak deset let a nabízí Vám first minute, last minute, děti zdarma a další z mnoha výhod. Hotely pro nenáročné klienty, rodiny s dětmi, ale i pro náročnější cestovatele. Pokud si nebudete vědět rady s výběrem hotelu, pracovníci této cestovní kanceláře Vám jistě rádi ochotně poradí.

 Zdroj: SHENKO´S

Hledání členů

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

Kontakt

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2
Tel: 224 914 543
Fax: 224 914 674
E-mail: ackcr@ackcr.cz

Chcete dostávat nabídky na semináře ACK ČR?
Napište nám na ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

Hlavní mediální partneři: