Kočkování, aneb prázdniny končí v Zoo Jihlava

Tisk Email

Na poslední den letních prázdnin se netěší asi nikdo. Ale když už musí nastat, proč si ho alespoň pořádně neužít? Třeba právě v jihlavské zoo při tradiční akci nazvané „Prázdniny končí v zoo“, která bude letos zaměřená hlavně na kočkovité šelmy.

V neděli 2. září od 10 do 16 hodin bude v zoo probíhat bohatý program pro malé i velké návštěvníky. V parčíku před pavilonem šelem budou přichystány Kočičí aktivity – nejrůznější hry a soutěže, malování na obličej, nebo třeba zajímavosti ze života kočkovitých šelem.

V africké vesnici Matongo bude v 11:30 probíhat představení dětského divadla JEŽEK s titulem „Pojďte s námi za zvířátky“, v 12:30 a v 14:30 se mohou návštěvníci zúčastnit soutěže rodinných týmů „Co víte o šelmách?“. V 13:30 se mohou zejména děti těšit na pohádku „O pejskovi a kočičce“ v podání divadla KK.

V 15. hodin se na hlavním pódiu v Matongu uskuteční symbolický křest malého irbise, kterého pokřtí Jana Fialová, radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu.

www.zoojihlava.cz

Zoologická zahrada Jihlava, příspěvková organizace

Zoo Jihlava je nejnavštěvovanějším turistickým cílem krajského města Jihlava i celého kraje Vysočina. Její kořeny sahají do 50. let minulého století, kdy v Jihlavě vznikl první zookoutek. Ten se časem rozrostl natolik, že v roce 1982 získal statut zoologické zahrady, která je dnes domovem pro přibližně 250 druhů živočichů v počtu téměř 1 300 jedinců. Zoo Jihlava je koncipována jako Zoo pěti kontinentů, což znamená, že živočichové jsou chováni v expozičních celcích podle místa jejich přirozeného výskytu. Specializací jihlavské zoo je především chov malých i velkých kočkovitých šelem, plazů a primátů. V posledních letech dostala zoo zcela novou tvář díky výstavbě mnoha nových pavilonů a atraktivních expozic. Pro své návštěvníky připravuje kromě tradičního programu také zpestření v podobě dalších rozmanitých akcí. Ročně jejími branami projde v průměru přes 300 tisíc návštěvníků a toto číslo každoročně stále stoupá. www.zoojihlava.cz 

Kontaktní osoby pro média:

Martin Maláč

tiskový mluvčí, Zoo Jihlava

Mobil: 736 631 856,
email: malac@zoojihlava.cz

 

Mgr. Martina Rychetská

PR manager, DENDRIT s.r.o.

Tel: 567 301 011, mobil: 731 110 557,
email: mrychetska@dendrit.cz

Hledání členů

VYPLATÍ SE VÁM ČLENSTVÍ V ACK ČR?
SPOČÍTEJTE SI TO!

Máte nějaké dotazy nebo zájem o členství?Napište nám na info@ackcr.cz

 

Chcete dostávat nabídky na semináře ACK ČR?
Napište nám na ackcr@ackcr.cz

Kontakt

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2

E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 

Hlavní mediální partneři