Keňa - oficiální vyjádření k současné povodňové situaci v Samburu

Tisk Email

Zastoupení Keňské turistické centrály pro Střední Evropu se sídlem v Praze si dovoluje informovat o aktuální situaci povodní v lokalitě Samburu v Keni.

Jedná se o náhlou povodeň, která zasáhla Ugandu a nejbližší západní a severní regiony v Keni. Náhlé deště oblasti Mount Kenya a Laikipia způsobily prolomení hráze na řece UASO NYIRO a voda se vylila z koryta . Hladina vody kulminovala v noci 5.3., nyní se již nezvyšuje.

Keňská vláda i další orgány jsou v pohotovosti a mají situaci pod kontrolou.

Návštěvníci byli přesunuti ze zasažených oblastí do bezpečných míst, do Nairobi a dalších národních parků.Národní parky Maasai Mara, Amboseli, Tsavo, jezero Naivasha a Nakuru zasaženy nebyly, proto cestovní kanceláře pozměnily trasy pro turisty. Nebyly zaznamenány žádné mimořádné případy zranění ani oběti na životech.

Letecké spojení do Samburu nebylo přerušeno. Všechny havní silnice v rezervaci fungují, jen spojnice mezi Buffalo Springs a Národním parkem Samburu je vedena přes Arches Post Gate, neboť silnice kolem mostu byly poškozeny.

Kontakt:

PhDr. Sylva Santarová
PR Manager
Keňská turistická centrála
Šafaříkova 54
120 00 Praha 2
Tel. +420 731 609 404
e-mail: s.santarova@travel-marketing.cz

Hledání členů

VYPLATÍ SE VÁM ČLENSTVÍ V ACK ČR?
SPOČÍTEJTE SI TO!

Máte nějaké dotazy nebo zájem o členství?Napište nám na info@ackcr.cz

 

Chcete dostávat nabídky na semináře ACK ČR?
Napište nám na ackcr@ackcr.cz

Kontakt

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2

E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 

Hlavní mediální partneři