JÁ, MERKUR - Muzeum hlavního města Prahy Vás zve na setkání s nadčasovou stavebnicí Merkur

Tisk Email

Návštěvníci všech generací se opět mohou setkat s prostou genialitou perforovaných plíšků, šroubků a koleček. Tvůrce stavebnice Jaroslav Vancl jistě netušil, že jeho výrobek (na trhu od roku 1928), obstojí i v kosmickém věku virtuální reality.

Výstavě JÁ, MERKUR předcházel v Muzeu hlavního města Prahy v roce 2009 úspěšný projekt: MERKUR - z historie dětských kovových stavebnic.Současná výstava je zaměřena nejen na unikátní statické, ale tentokrát především na kinetické modely. Návštěvník výstavy uvidí nová velkolepá díla sestavená z Merkuru: těžní věž dolu Jindřich, obří ruské kolo, Eiffelův most u Garabit a Eiffelovu věž. Ale rovněž modely robotické, jakými jsou 3D tiskárna,robotický pavouk, robotický brouk, vozítko PAT a MAT, buldozer a robohodiny. Návštěvníky bude
vítat robot Pepa.

Mezi nejoblíbenější hračky, zejména u kluků, vždy patřily a dosud patří stavebnice. Zvláště pak takové, ze kterých se dají postavit nejrůznější funkční modely a konstrukce strojů a vozidel, při jejichž sestavování se fantazii meze nekladou. Když přijde řeč na stavebnici MERKUR, mnozí dospělí se začnou chlubit, jak sestrojili výtah, traktor, jeřáb, lokomotivu a na chvilku se vrátí zpátky do svého mládí.

Jak říká obdivovatel stavebnice a propagátor Vanclova odkazu Jiří Mládek, který exponáty Muzeu hlavního města Prahy zapůjčil: „Máme být na co právem pyšní, stavebnice je českým vynálezem. Hýčkejme stavebnici MERKUR, hrajme si s ní, pokoušejme se dojít na okraj jejích možností, kam zatím nikdo nedošel“.

KDE: Muzeum hlavního města Prahy,Na Poříčí 52, Praha 8
KDY: 23. listopad 2011 až 26. únor 2012

Bližší informace: Věra Hloušková - tisková mluvčí, Muzeum hlavního města Prahy, Kožná 1/475, Praha 1, T+420 221 012 933, M+ 420 603 888 053, F+ 420 224 214 306, www.muzeumprahy.cz

Hledání členů

VYPLATÍ SE VÁM ČLENSTVÍ V ACK ČR?
SPOČÍTEJTE SI TO!

Máte nějaké dotazy nebo zájem o členství?Napište nám na info@ackcr.cz

 

Chcete dostávat nabídky na semináře ACK ČR?
Napište nám na ackcr@ackcr.cz

Kontakt

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2

E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 

Hlavní mediální partneři