IATA novinky: První zbrusu nový Boeing společnosti Travel Service přistál v Praze

Tisk Email

První zbrusu nový Boeing 747 MAX 8 společnosti Travel Service přistál před několika okamžiky na Letišti Václava Havla Praha. Jedná se o první z 39 nových strojů, kterými hodlá společnost zrenovovat svou flotilu. Pro Čechy je to důležitá zpráva, velká část z nich poletí v budoucnu na dovolenou právě tímto letadlem.

„Travel Service využívá stále více Čechů pro lety na dovolenou i za obchodem. Podle IATA prodejů vede mezi destinacemi Londýn. Kromě toho má ale Travel Service také většinový podíl na trasách do přímořských letovisek, kterým loni vévodily Burgas, Split a Málaga. Spousta Čechů si tak nový Boeing 737 MAX 8 bude moci vyzkoušet na vlastní kůži,“ komentoval Josef Trejbal, člen představenstva ACK ČR.

První z převzatých letadel v barvách dopravce SmartWings vyrazilo včera krátce po 18 hodině místního času z amerického Seattlu a na plochu pražského letiště dosedlo několik minut po 13 hodině. Při svém prvním letu tak urazilo téměř 8,5 tisíce kilometrů. Jeho oficiální křest proběhne zítra v poledne. Na první ostré lety se vydá už 4. února.

Nových 39 letounů od společnosti Boeing, které si společnost Travel Service objednala, zároveň představuje největší zakázku české letecké společnosti v historii. Během letoška by měla stihnout převzít prvních 6 z nich.

Hledání členů

VYPLATÍ SE VÁM ČLENSTVÍ V ACK ČR?
SPOČÍTEJTE SI TO!

Máte nějaké dotazy nebo zájem o členství?Napište nám na info@ackcr.cz

 

Chcete dostávat nabídky na semináře ACK ČR?
Napište nám na ackcr@ackcr.cz

Kontakt

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2

E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 

Hlavní mediální partneři