FILIPÍNY: Tajfun Pepeng (Parma) - doporučení

Tisk Email

Ministerstvo zahraničních věcí ČR upozorňuje, že k severní části filipínského ostrova Luzonu se přibližuje tajfun Pepeng (mezinárodní název Parma), který v jádru dosahuje rychlosti 195 km/hod, nárazově až 230 km/hod a vůči pevnině se pohybuje rychlostí kolem 20 km/hod.

Odhaduje se, že by tajfun Pepeng mohl během soboty 3.10.2009 dosáhnout stádia tzv. super-tajfunu. Ministerstvo doporučuje českým občanům necestovat v nadcházejících dnech do tajfunem ohrožených oblastí Filipín.

V oblastech Camarines Norte, Camarines Sur, Catanduanes, Albay, Quezon, Polilo Island a Aurora se očekávají intenzivní deště a silné poryvy větru. Po zkušenostech s přívalovými dešti a záplavami, které přinesla nedávná tropická bouře Ondoy (mezinárodní název Ketsana) je další vývoj tajfunu sledován se značnými obavami. Vzhledem k tomu, že některé časti Luzonu, včetně níže položených částí Manily (Marikina, Cuinta, Pasig City) jsou stále zatopené, mohlo by dojít k dalšímu rozšíření zaplavených oblastí a zhoršení celkové situace.

Aktuální informace o meteorologické situaci, včetně pohybu tajfunů, lze nalézt ZDE. Zdroj: MZV

Hledání členů

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

Kontakt

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2
Tel: 224 914 543
Fax: 224 914 674
E-mail: ackcr@ackcr.cz

Chcete dostávat nabídky na semináře ACK ČR?
Napište nám na ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

Hlavní mediální partneři: